Суспільство — Черкаський край http://www.kray.ck.ua Sat, 21 Apr 2018 22:35:06 +0000 Joomla! 1.5 - Open Source Content Management uk-ua Увічнили пам’ять про героїв АТО http://www.kray.ck.ua/suspilstvo/zvitjaga/item/19004-uvichnili-pam’yat-pro-geroyiv-ato http://www.kray.ck.ua/suspilstvo/zvitjaga/item/19004-uvichnili-pam’yat-pro-geroyiv-ato Учора в Черкаській обласній філармонії відбулася презентації книги-збірки інформаційних та фотоматеріалів «Пам’ять серця», що присвячена черкасцям, які загинули в зоні проведення АТО.

Із залу на сцену викликали родини загиблих учасників АТО, де голова Черкаської міської ради Анатолій Бондаренко вручав їм комплекти книг. На заході також були присутні депутати, військовослужбовці, добровольці, представники волонтерських та громадських організацій.

Наш кор.

]]>
kray.ck@i.ua (Черкаський край) Звитяга Fri, 20 Apr 2018 07:59:21 +0000
Медики попереджають про кліщів http://www.kray.ck.ua/zdorovja/item/19003-mediki-poperedzhayut-pro-klischiv http://www.kray.ck.ua/zdorovja/item/19003-mediki-poperedzhayut-pro-klischiv У теплі весняні дні, при довготривалому перебуванні населення на свіжому повітрі (прогулянки, походи, парки, сади, городи, тощо) на теренах області існує небезпека ураження кліщами, укуси яких не лише неприємні, але…

sud-cherk3apХвороба Лайма - це зоонозне природно-вогнищеве інфекційне захворювання, яке передається через укус зараженого кліща і вражає різні системи організму (центральну нервову систему, серцево-судинну систему, опорно-руховий апарат, шкіру).

Про перші випадки захворювання людей на хворобу Лайма в Україні стало відомо з 1994р., офіційна реєстрація захворювання ведеться з 2000 року. Викликається ця хвороба збудником Borrelia Burgdorferi. Основними переносниками борелій є іксодові кліщі.

За результатами моніторингу захворюваності на особливо небезпечні інфекції, в тому числі і на кліщовий бореліоз (хворобу Лайма), в Черкаській області, в тому числі і в м.Черкаси відмічається збільшення захворюваності на хворобу Лайма на 53%. (м.Черкаси – 58%). По області в 2017 р. зареєстровано 322 випадки хвороби Лайма проти 173 за аналогічний період 2016 року; в м.Черкаси в 2017 р.- 172 випадки, в 2016 – 99.

Особливостями протікання епідемічного процесу на сьогоднішній день є те, що у зв'язку зі зміною кліматичних умов активність кліщів розпочинається з ранньої весни і триває до осені.

До організму людини збудник потрапляє в разі укусу зі слиною і фекаліями кліща (під час розтирання кліща). Ризик зараження бореліозом залежить від тривалості присмоктування кліща: протягом доби вірогідність інфікування досить мала, а до кінця 3-х діб наближається до 100%. Але не завжди зараження призводить до розвитку гострого захворювання, до 70% випадків може відбуватися накопичення збудника без клінічних проявів.

Першим специфічним проявом хвороби Лайма є поява на шкірі, частіше всього на місці присмоктування кліща, мігруючої кільцеподібної еритеми - коло червоно-рожевого кольору 5-6 см. у діаметрі. У процесі свого розвитку еритема (почервоніння) поступово в центрі блідне, зона почервоніння переміщується до периферії і може розповсюджуватися до 50 см. у діаметрі. Слід відмітити, що у 30-40% хворих еритема не розвивається.

Часто разом з еритемою у людини з`являються гарячка, головний біль, затвердіння м`язів шиї, м'язовий і суглобовий біль, ломота всього тіла і млявість, біль за ходом нервових стовбурів, очний біль, збільшення лімфовузлів. Ці симптоми можуть передувати появі еритеми.

Пам'ятайте, що, окрім хвороби Лайма, кліщі передають ще близько 20 інфекцій бактеріального і вірусного походження!

Основні заходи профілактики

Під час перебування на природі слід одягати світлий однотонний одяг із довгими рукавами, який щільно прилягає до тіла, голову потрібно покривати головним убором, використовувати репеленти. Проводити само - та взаємоогляди через кожні 2 год. та після повернення додому.

Місця для відпочинку на природі необхідно звільнити від сухої трави, гілок, хмизу в радіусі 20-25 метрів.

Удома одразу змінити одяг, білизну, ретельно їх оглянути, випрати та випрасувати. Не можна залишати одяг біля ліжка чи спати в ньому. Витрушування одягу не позбавляє від кліщів.

Для видалення кліща необхідно звернутися до травмпункту або самостійно змастити його олією (не заливати, щоб не задихнувся), повільно видалити разом із хоботком, розхитуючи кліща з одного боку в інший пальцями, обгорнутими марлевою серветкою, пінцетом або петлею з нитки. Після видалення місце присмоктування необхідно змастити 3% розчином йоду або спиртом.

Якщо з’явилися перші симптоми хвороби (ломота всього тіла і млявість, підвищення температури тіла, головний біль, очний біль або поява на шкірі мігруючої кільцеподібної еритеми), необхідно одразу звертатися до лікаря в кабінет інфекційних захворювань поліклініки або до травмпункту. Поряд з захисним одягом слід використовувати репеленти, що відлякують кліщів. За даними американських вчених, якщо кліща видалити не пізніше як через добу, то можна врятуватись від хвороби Лайма.

(за інформацією КНП «Черкаський міський інформаційно-аналітичний центр медичної статистики та здоров’я ЧМР»)

]]>
kray.ck@i.ua (Черкаський край) Здоров'я Thu, 19 Apr 2018 10:02:43 +0000
ДФС: у місцевих бюджетах Черкащини є півтора мільярди гривень податків http://www.kray.ck.ua/ekonomika/finansi/item/19002-dfs-u-mistsevih-byudzhetah-cherkaschini-e-pivtora-milyardi-griven-podatkiv http://www.kray.ck.ua/ekonomika/finansi/item/19002-dfs-u-mistsevih-byudzhetah-cherkaschini-e-pivtora-milyardi-griven-podatkiv З початку року на сьогодні до місцевих бюджетів Черкаської області надійшло 1,528 млрд.грн. податків, що на 32 млн.грн. більше, ніж за чотири місяці минулого року.

Найзначніші находження – від податку на доходи фізичних осіб – 941 млн.грн. Частка надходжень від ПДФО становить 61,6 відс. у надходженнях до місцевих бюджетів Черкаської області.

Другий за обсягом надходжень платіж до місцевих бюджетів – єдиний податок, якого перераховано 273,3 млн.грн. – на 9 млн.грн. більше, ніж торік за чотири місяці.

Земельного податку та орендної плати за землю перераховано в сумі 194 млн.грн.

Також надійшло 19 млн.грн. податку на нерухоме майно і 1,2 млн.грн. транспортного податку. Частка податку на майно (складається з податку на нерухоме майно, відмінного від земельної ділянки, земельного та транспортного податку) у місцевих бюджетах Черкаської області становить 14 відс.

Про це повідомляє головне управління ДФС у Черкаській області

]]>
kray.ck@i.ua (Черкаський край) Фінанси Thu, 19 Apr 2018 09:57:14 +0000
Старт обласного чемпіонату з карате взято у Корсуні-Шевченківському http://www.kray.ck.ua/sport/item/19001-start-oblasnogo-chempionatu-z-karate-vzyato-u-korsuni-shevchenkivskomu http://www.kray.ck.ua/sport/item/19001-start-oblasnogo-chempionatu-z-karate-vzyato-u-korsuni-shevchenkivskomu Перший відкритий чемпіонат Черкаської області з олімпійського виду спорту кйокушінкаї карате унія серед дітей, юнаків та дівчат відбувся 14 квітня у Корсунь-Шевченківському. Ініціативу тренера, майстра спорту міжнародного класу, призерки чемпіонатів…

У чемпіонаті взяли участь 120 юних спортсменів з Рівного, Києва, Борисполя, Косова на Івано-Франківщині, Шполи. Особливого ж досвіду набули корсунські каратисти, адже спортивні досягнення можливі лише за умови змагань з сильними суперниками.

За одностайною оцінкою суддівської колегії, корсунь-шевченківська команда була поза конкуренцією. Участь у чемпіонаті брали 45 спортсменів віком від 6 до 17 років і завоювали 7 золотих, 14 срібних та 7 бронзових медалей.

Ксенія Шапошникова так прокоментувала результати чемпіонату:

— Для наших вихованців ці змагання дали величезний спортивний досвід, а значить і поштовх до подальшого вдосконалення майстерності. Особливо високий рівень підготовки і по-справжньому бойовий спортивний дух продемонстрували наші дівчата.

Приємно, що було і учасників багато, і глядачів. Карате — видовищний вид спорту, багато жителів міста прийшли вболівати завдяки рекламі чемпіонату. Гостям сподобалися добра організація чемпіонату, чіткість і особливо гостинність Корсуня-Шевченківського. Адміністрація школи і обласна федерація вдячні батькам за підтримку у підготовці та проведенні чемпіонату, а їх діти – за гаряче вболівання. Тому, мабуть, і результати корсунських каратистів такі вагомі. Сподіваюсь, що за першим чемпіонатом будуть і наступні, адже популярність цього виду спорту дедалі зростає.

Людмила Моренко

На фото: Ксенія Шапошникова з командою призерів із Корсунь-Шевченківського.

 

]]>
kray.ck@i.ua (Черкаський край) Спорт Thu, 19 Apr 2018 09:02:10 +0000
На колекторі в Золотоноші по вулиці Шевченка відновилися роботи http://www.kray.ck.ua/ekonomika/jkg/item/19000-na-kolektori-v-zolotonoshi-po-vulitsi-shevchenka-vidnovilisya-roboti http://www.kray.ck.ua/ekonomika/jkg/item/19000-na-kolektori-v-zolotonoshi-po-vulitsi-shevchenka-vidnovilisya-roboti Ремонт самоплинного колектора виявився затяжним. Роботи були пригальмовані ще з осені і заморожені на всю зиму.

— Нарешті крига скресла! — з радістю й надією промовляють ті жителі міста, хто проходить чи проїздить вулицею Шевченка повз самоплинний колектор.

Там можна рухатися тільки однією смугою дороги, бо друга перебуває в ремонті. Днями тут роботи відновилися: над колектором два трактори розрівнюють і трамбують пісок, а екскаватор ковшем подає сипучі матеріали. На час виконання робіт проїзд вулицею Шевченка не припиняли, він, як і раніше, здійснюється однією смугою дороги.

Начальник міського житлово-комунального управління Олександр Флоренко офіційно підтвердив, що роботи на каналізаційному колекторі відновилися, триває трамбування «подушки» для того, щоб підготувати цю смугу дороги до асфальтування. Також підтвердив, що виконано земельно-рівняльні роботи й на напірному колекторі, де взимку трапився обвал. Частину пошкодженої труби там замінили відразу, а дві великі купи землі по обидва боки вулиці мусили лежати до закінчення морозів. Тепер насипи прибрали і теж трамбуватимуть основу для асфальтування.

]]>
kray.ck@i.ua (Черкаський край) ЖКГ Thu, 19 Apr 2018 06:23:31 +0000
Весняні роботи киплять у полі http://www.kray.ck.ua/selo/item/18999-vesnyani-roboti-kiplyat-u-poli http://www.kray.ck.ua/selo/item/18999-vesnyani-roboti-kiplyat-u-poli Запізніла весна відтермінувала строки виходу в поле, які довелося наверстувати. За інформацією, наданою в Золотоніському районному управлінні сільського господарства, на полях району вже проведено на всіх площах підживлення озимини, повним…

В районі є чим сіяти і чим обробляти посіви. Використовуються переважно широкозахватні агрегати. Закуплено і завезено необхідну кількість мінеральних добрив, які вносяться згідно технологічних карт. У більшості господарств застосовуються передові технології. Зразком є піщанська агрофірма «Маяк», де нині швидкісними темпами сіють соняшник, а також багаторічні трави для збалансованої годівлі тваринництва. Організовано й дружно йде сівба у зорівській «Ниві», «Плешканях», богуславецькому «Прогресі», хрущівській «Перемозі». Садять також городину. Повний борщовий набір—у Бубнівсько-слобідській «Волі», картоплю—у деньгівському ТОВ «Гранекс—Черкаси», цукрову кукурудзу й солодкий горошоу—у СТОВ «Домантівське».

Також розпочалися весняно-польові роботи на городніх і дачних ділянках одноосібників, фермерів, дачників. Триває обробіток городів та ділянок, тому великий попит на послуги тракторців з плугом та боронами. На ринку і в спеціалізованих магазинах жваво торгують саджанцями і насінням, засобами захисту рослин від шкідників та хвороб. Весна нагадує давні й перевірені істини про те, що весняний день рік годує. Тому й стало все в ціні до сезону. Але не треба втрачати голову, все годиться робити в міру , щоб не купуватися в загальній ейфорії.

 

]]>
kray.ck@i.ua (Черкаський край) Село Thu, 19 Apr 2018 06:20:29 +0000
Весна квапить хліборобів http://www.kray.ck.ua/selo/item/18998-vesna-kvapit-hliborobiv http://www.kray.ck.ua/selo/item/18998-vesna-kvapit-hliborobiv Довгенько нинішнього року зима намагалася втримати свої керівні віжки в руках. Було всього — і хуртовин, і буранів, і рясних снігопадів, і снігових заметів, кучугур і ожеледиць. Слава Богу, що…

Комплекс весняного поля
— На 17 квітня в господарствах Золотоніського району весняні польові роботи набрали доволі-таки значних темпів, — розповів начальник управління агропромислового розвитку Золотоніської райдержадміністрації Петро Бобков. — Озимі посіви підживлено мінеральними добривами на всій зайнятій ними площі. Під сівбу ранньої ярини закрито вологу на 86 відсотках запланованої площі.  Саму ж сівбу ранніх ярих зернових та зернобобових культур ведуть майже всі господарства району (посіяно вже близько п’ятої частини запланованого). Сіють ярий ячмінь, горох, яру пшеницю, овес. Перших 1,3 тис. гектарів засіяно соняшником. Покладено в грунт насіння однорічних та багаторічних (безпокривних) трав. У середу має початися сівба цукрових буряків у господарстві, що буде їх вирощувати на 250 гектарах. Погода сприяла хліборобам, але вона нині й підганяє їх, то ж гаяти весняний час негоже.

Весняний день рік годує
У цьому, звичайно, всі впевнились за свої хліборобські роки. Твердо знає цю залізну логіку весняного дня і голова селянсько-фермерського господарства «Златопіль», що в селі Дмитрівка Золотоніського району Василь Павлович Драч. Прихід весни і сам фермер, і його родина (а господарювати батьку помагають різним чином і троє синів, і три невістки, і внуки), і працівники СФГ зустріли, як колись говорилось і писалось, у всеозброєнні. Озиму пшеницю підживили на всіх 57 гектарах аміачною селітрою (по центнеру на гектар). Це ніби й небагато туків, але Василь Павлович буде проводити підживлення озимини ще двічі, в процесі її вегетації комплексними мінеральними добривами.
Посіяно й ярий ячмінь на 54 гектарах. Сорт вітчизняний, випробуваний фермером на тутешніх землях, де він добре себе зарекомендував.
— Грунт добре набрався вологи, подекуди — особливо на низинних місцинах ще є чимало й мокрих місць, — говорить Василь Павлович. — Але на загал земля, як колись говорилось селянами, дозріла, тож часу не гаємо, готуємо грунт для сівби й кладемо в нього насіння. В мене небагато людей працює, але кожен з них знає ціну і весняній годині, і весняній днині. В середу, 18 квітня, починаємо сіяти соняшник.

Канадська «Омаха» на полі «Златополя»
Уже не перший рік СФГ «Златопіль» вирощує яру пшеницю. Колись поширена в наших краях зернова культура нині стала з різних причин рідкістю. А Василю Павловичу ще з повоєнного дитинства була вона в пам’ятку, як і смак та запах паляниць, до тіста яких домішували й борошно ярої пшениці. Тому, коли вже міцно став «на фермерські ноги», почав шукати яру. А ще більшою інтригою для нього лишалася пшениця-дворучка, яку батьки сіяли і як озиму, і як яру. Зрештою, він таки надибав таку пшеницю, щоправда, зарубіжної, а точніше — канадської селекції. Виявилося, що пшеницю сорту «Омаха» можна сіяти і як озиму, і як яру. Вже практично, так би мовити, шляхом пошуку, дійшов, що при осінньому засіві норма висіву насіння на десяток кілограмів нижча від весняної сівби.
— Сіємо з одночасним внесенням у рядки центнера нітроамофоски, — розповідає Василь Павлович. — Урожайність ярого засіву поступається озимому, але ж це пшениця, а не ячмінь. На мій погляд яру «Омаху» можна з успіхом сіяти по площах, де торік були пізні культури. А ще яра пшеничка дуже виручає тоді, коли після сніжної зими на полях озимої пшениці довго стоять блюдця талої води і рослини там, зрештою, вимокають. Щоб не росли бур’яни, практикувалось раніше засівати такі блюдця ярим ячменем. Але ж намолочене з такого поля зерно — це суржик, суміш пшениці з ячменем. На фураж — годиться, а на борошно — ні. Тому яра пшениця в такому випадку як знахідка для хлібороба. Я вже поділився насінням ярої пшениці майже з трьома десятками колег-фермерів та кількома сільгосппідприємствами. І я особисто, і мій син Володимир, цим сортом задоволені.

 

Василь Марченко,
фото автора.
Золотоніський район

]]>
kray.ck@i.ua (Черкаський край) Село Wed, 18 Apr 2018 12:26:02 +0000
Голову правління Ощадбанку Андрія Пишного визнано Банкіром року http://www.kray.ck.ua/ekonomika/finansi/item/18997-golovu-pravlinnya-oschadbanku-andriya-pishnogo-viznano-bankirom-roku http://www.kray.ck.ua/ekonomika/finansi/item/18997-golovu-pravlinnya-oschadbanku-andriya-pishnogo-viznano-bankirom-roku Голова правління Ощадбанку Андрій Пишний посів І місце в номінації «Банкір року» рейтингу «Фінансовий Оскар 2017» від ділового тижневика «Бізнес».

Журнал у черговий раз відзначив найкращих представників банківського, страхового та інвестиційного ринків України. Історія конкурсу налічує понад 20 років, і за цей час щорічне нагородження провідних фінансових установ країни та найбільш шанованих фінансистів стало доброю традицією для ділового співтовариства.

Цього року переможців визначали в два етапи. Спочатку редакція “Бізнесу” здійснювала відбір претендентів за фінансовими показниками банків, їх динамікою, а також з урахуванням помітних дій і угод фінустанов на ринку за минулий рік. Після цього було сформовано short-list фіналістів. Переможців у номінаціях було визначено згідно з кількістю голосів, отриманих від читачів журналу «Бізнес».

Також Ощадбанк переміг у кількох номінаціях:

«Вибір населення» – за досягнення у сфері обслуговування та залучення депозитів фізосіб. Банк став лідером за приростом депозитного портфеля фізосіб у 2017 році на 17,42 млрд. грн.

«Лідер карткового ринку» – за досягнення на ринку платіжних карток. Банк є лідером за кількістю емітованих платіжних карток та ступенем розгалуженості інфраструктури їх обслуговування. У 2017 році кількість активних та діючих карток Ощадбанку зросла на 400 тисяч.

«Онлайн-банк» – за розвиток обслуговування клієнтів за допомогою інтернет- та мобільного банкінгу. Банк у 2017 році активно удосконалював додаток для дистанційного обслуговування «Ощад24/7», завдяки чому протягом 2017 року кількість його користувачів збільшилась на 1 млн. 300 тис. осіб.

Банк посів ІІ місце в номінації «Екобанк» – за фінансування та підтримку проектів у галузі «зелених» технологій. У 2017 році Ощадбанк видав 1,5 млрд. грн. «теплих» кредитів фізособам.

Результати, які демонструє команда банку за чотири роки модернізації, все частіше отримують схвальну оцінку експертів та клієнтів, що дозволяє банку очолювати галузеві рейтинги.

«Найскладніше було змінити ставлення працівників і клієнтів, довести їм, що навіть така архаїчна установа як Ощадбанк може не лише змінюватись сама, але й ініціювати зміни. І ми змогли, – зазначив у своєму коментарі тижневику «Бізнес» Андрій Пишний. – Як результат – за чотири роки 30-тисячна команда Ощадбанку кадрово оновилась більш ніж наполовину. Ми впровадили сучасний онлайн-банкінг, в якому обслуговуються понад 2,5 млн. клієнтів. Ми є першими за припливом депозитів та динамікою приросту активних платіжних карток. Ми першими в країні стали впроваджувати технології безконтактної оплати. Поверніться лише на чотири роки назад та уявіть: де Ощад і де інновації».

Прес-служба Ощадбанку

]]>
kray.ck@i.ua (Черкаський край) Фінанси Wed, 18 Apr 2018 11:31:58 +0000
Про вибір сімейних лікарів http://www.kray.ck.ua/direct-speech/item/18996-pro-vibir-simeynih-likariv http://www.kray.ck.ua/direct-speech/item/18996-pro-vibir-simeynih-likariv
— Близько 8 тисяч жителів Черкащини уже обрали собі сімейних лікарів. З ними вони підписали відповідні декларації на обслуговування. І вже з липня медичні заклади почнуть переходити на нову систему фінансування. Тобто держава платитиме медзакладам та лікарям, до яких звертаються люди за допомогою. Загалом же в Україні вже обрали собі лікаря майже сімсот тисяч громадян.
Успіх кампанії, яка стартувала у квітні, залежить від нашої злагодженої роботи на місцях. Зокрема працюємо над тим, аби громадяни мали оптимальні умови для вибору свого лікаря. Приміром, зараз до електронної системи охорони здоров’я підключено 34 медичних заклади області й понад 260 лікарів.
Підписати декларацію з лікарем можна будь-коли. І діє вона доти, доки громадянин не вирішить підписати декларацію з іншим лікарем. Вибір медичного фахівця не залежить від прописки. Це значить, що люди не зобов’язані обирати дільничих лікарів. Примус у цих питаннях — не припустимий. Це основа принципу «гроші ходять за пацієнтом». Особисто ж закликаю кожного громадянина області відповідально обирати свого лікаря

Сергій Овчаренко, заступник голови Черкаської ОДА

]]>
Пряма мова Wed, 18 Apr 2018 09:48:31 +0000
Власний дах над головою – третина щастя http://www.kray.ck.ua/feed/item/18995-vlasniy-dah-nad-golovoyu-–-tretina-schastya http://www.kray.ck.ua/feed/item/18995-vlasniy-dah-nad-golovoyu-–-tretina-schastya Цей день юна монастирищанка Аня Бабак запам’ятає на все життя. Їй урочисто вручили ключі від квартири, першого власного куточка, де вона буде господинею.

Надійний дах над головою — одна з найголовніших турбот у житті. Особливо в житті сироти, що мусить прокладати шлях без батьківської опіки і підтримки. Психологи стверджують, що власний дім — це третина щастя людини (дві перших частини — сім’я і професія). Хто-хто, а вихованці дитбудинків знають це не з теорії. Закон гарантує сироті право на так зване соціальне житло. Але на практиці до реалізації цього права відстань вимірюється десятками років, тисячами клопотів і прохань. Після випуску з дитячих будинків, училищ сироти знаходять притулок де хто зможе. Добре, якщо у бабусь, дідусів, родичів. А частіше — у гуртожитках (де вони ще уціліли), наймаючи кутки у чужих людей.
У Монастирищенському районі на квартирному обліку 14 сиріт і позбавлених батьківського піклування. Голова райдержадміністрації Олег Недогода, про­ аналізувавши ситуацію, зробивши разом з фахівцями підрахунки, поставив за мету поступово розв’язати цю проблему в найближчі роки. І ось радісна подія: вдалося забезпечити квартирою Аню Бабак. Це стало можливим завдяки підтримці голови обл­держадміністрації Юрія Ткаченка і субвенції з держбюджету, призначеній на спорудження, прибдання і ремонт житла для найуразливішої категорії — сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. В Монастирищі зробили суттєвий крок — уже освоїли 330 тисяч гривень з держсубвенцій, призначених для цієї мети. Коли вручали ключі й вітали з новосіллям Аню Бабак, Олег Недогода і міський голова Олександр Тищенко були раді не менше, ніж молода господиня.

Наш кор.

]]>
kray.ck@i.ua (Черкаський край) Монастирищенський Wed, 18 Apr 2018 09:46:23 +0000