Політика — Черкаський край http://www.kray.ck.ua Wed, 20 Feb 2019 21:52:06 +0000 Joomla! 1.5 - Open Source Content Management uk-ua «Для реалізації будь-якого проекту потрібні дві речі: бажання і ресурси», – Валентин Тарасенко http://www.kray.ck.ua/politika/postup-vladi/item/20334-dlya-realizatsiyi-bud-yakogo-proektu-potribni-dvi-rechi-bazhannya-i-resursi-–-valentin-tarasenko http://www.kray.ck.ua/politika/postup-vladi/item/20334-dlya-realizatsiyi-bud-yakogo-proektu-potribni-dvi-rechi-bazhannya-i-resursi-–-valentin-tarasenko Із 20 листопада 2018 року посаду голови Черкаської обласної ради залишив Олександр Вельбівець, тож усі керуючі обов’язки лягли на плечі першого заступника Валентина Тарасенка. У розмові з журналістом ІА «Вежа»…
— Валентине Петровичу, наразі ви як заступник голови Черкаської обласної ради виконуєте обов’язки голови. Як працює структура обласної ради за відсутності очільника?
— Нічого не змінилося: обласна рада як структура на сьогодні продовжує вдало працювати і виконувати поставлені перед нею завдання. Колишній очільник облради Олександр Вельбівець з листопада 2018 року очолює Черкаську обласну державну адміністрацію, при цьому він залишився депутатом обласної ради. Тож налагоджена робота стала ще більш продуктивною.
Суттєвих відставань у роботі пленарних засідань також не було. Разом з тим, у грудні була проведена позачергова сесія обласної ради, де був прийнятий бюджет області на 2019 рік. Вперше нами під час позачергової сесії було розглянуто більш ніж 25 питань. Тобто в стислі терміни нам разом із депутатами довелося розглянути ці питання, комісійно організовувати їх роботу. Апарат обласної ради з цим успішно впорався: всі питання були розглянуті, за результатом одного з яких ми починаємо новий рік з новим бюджетом. До того ж була прийнята одна з ключових для розвитку області програм, яку в останні роки приймали пізніше, а не разом з бюджетом, — це Програма соціально-економічного розвитку на 2019 рік.
— Як ви оцінюєте нинішній депутатський корпус?
— Як на мене, нинішній склад Черкаської обласної ради може розглядати і вирішувати будь-які питання і приймати зважені рішення на користь області. Станом на сьогодні у Черкаській обласній раді наявні представники восьми політичних партій, при цьому більшості наразі, як і з самого початку, не має ніхто. Нинішній депутатський корпус кожного разу через пошук компромісів приймає необхідні рішення. Звичайно, бувають питання, що викликають дискусії в залі. Але кожне знайшло своє відображення у спільному рішенні чи зверненні депутатів обласної ради. За результатами схвалених рішень ми переконалися, що депутати в усіх спірних питаннях врешті-решт доходили єдиної згоди. Загалом вважаю природним те, що під час пошуку рішень серед депутатів виникають спірні моменти, які потребують обговорень для грамотного вирішення.
— З якими проблемами зіштовхувалися депутати облради протягом 2018 року?
— Одним із викликів минулого року стала передача професійно-технічних закладів освіти з державної у комунальну власність та, відповідно, переведення їх утримання із державного на фінансування місцевими бюджетами. Не всі бюджети були готові до таких витрат. Держава делегувала нам зобов’язання без відповідного ресурсу для його забезпечення, тож ми спільно вирішували шляхи пошуку необхідного фінансування. Я вважаю, що ми з цим завданням повністю впоралися.
Також ми зіштовхнулися з необхідністю впроваджувати реформу медичної галузі. Рішення щодо цього ми прийняли у вересні і лише тоді почали практичні кроки із реалізації змін. А саме — з перетворень медичних закладів у комунальні некомерційні підприємства. У грудні вісім лікарень уже завершили необхідні перетворення, ще чотири плануємо завершити цього року. Я сподіваюся, що їм вистачить часу для того, щоб повністю пройти всі етапи і бути підготовленими до початку 2020 року в новому статусі.
— Які ще важливі кроки були здійснені обласною радою  минулого року?
— Поряд із реорганізацією медзакладів нами було прийнято порядок призначення та звільнення керівників підприємств, установ та організацій, що належать до комунальної власності Черкаської області. Керівники всіх комунальних закладів і підприємств, окрім тих, які пов’язані з культурою, тепер призначаються виключно на конкурсній основі. Нами прийнятий чіткий порядок, який регламентує всю цю процедуру, як і що повинно відбуватися. Тож спочатку відбувається оголошення кандидатів, потім триває конкурс і, врешті-решт, на сесії приймають відповідне рішення щодо призначення чи не призначення запропонованої кандидатури на посаду керівника. При цьому, сам конкурс проходить у відкритому режимі в спеціально обладнаній кімнаті, де кожен може он-лайн бачити засідання будь-якої комісії. У цьому питанні ми притримуємося максимальної відкритості.
Окрім того, в листопаді нами була прийнята ще одна фундаментальна річ — Програма приватизації об’єктів комунальної власності. Вона якраз і дозволяє нам реалізовувати ті плани, які ми затвердили на 2019 рік. Саме програма приватизації об'єктів комунальної власності може бути однією із додаткових складових наповнення бюджету.
Також було затверджено структуру апарату обласної ради, де прописано чіткі посадові інструкції працівників без двоякого трактування обов’язків чи підпорядкування один одному. Цим самим максимально надали гласності роботі обласної ради.
— Валентине Петровичу, розкажіть, які актуальні питання наразі є в роботі обласної ради?
— Зараз ми готуємося до чергового пленарного засідання. Перш за все очікуємо, що на ньому зможемо завершити реорганізацію уже згаданих чотирьох медичних комунальних закладів, які лишилися. Останнє дозволить у подальшому провести конкурсні відбори та затвердити керівників.
Також на черговій сесії будемо розглядати Антикорупційну програму Черкаської обласної ради на 2019 рік. До слова, у 2018 році затверджена обласною радою програма була визнана однією з найкращих в Україні й названа взірцевою не лише для органів місцевого самоврядування, а й для вищих органів державної влади. На жаль, не все із запланованого вдалося реалізувати, та головне, що левову частину ми успішно виконали. На 2019 рік плануємо доповнювати її іншими суттєвими речами та конкретними кроками.
— Якими ви вбачаєте дієві шляхи наповнення бюджету розвитку?
— Ми розуміємо, що для реалізації будь-якого проекту потрібні дві речі: бажання і ресурси. Якщо маєш бажання, але не знаєш, де знайти ресурси, тебе вважатимуть популістом. Депутати обл­ради не популісти — ми намагаємося бути прагматиками, тож маємо бачення як мінімум трьох джерел наповнення бюджету розвитку. По-перше, це перехідний залишок. Минулого року ми недовиконали обласний бюджет на 2,7 мільйона гривень, тож не мали достатнього ресурсу для бюджету розвитку. Цього ж року бюджет виконаний, тож сподіваюся, що ми будемо мати певне перевиконання, що й буде частиною бюджету розвитку.
Другою складовою наповнення бюджету стане вже згадана програма приватизації. Ми маємо достатній перелік об’єктів, які, відповідно до нового законодавства, що мінімум як три роки не використовувалися, стали непотрібні тій чи іншій галузі. Вони будуть продаватися суб’єктам підприємницької діяльності, щоб ті мали змогу використовували їх для себе. А це, в свою чергу, стане додатковим джерелом поповнення нашого бюджету розвитку.
Третім реальним джерелом наповнення вважаю перевиконання бюджету, який цього року становить 7 млрд. 222 млн. гривень, при тому, що власні податкові доходи та власні надходження становлять близько двох мільярдів гривень, тож він цілком реальний до виконання та до перевиконання. І якщо ми в області навіть просто забезпечимо одні з найбільших складових — податок з доходів фізичних осіб та орендну плату за паї, — ми реально зможемо мати перевиконання.
Я вважаю, що всі три джерела реальні, просто їх усім необхідно виконувати.
— Тобто цього року завдяки новому бюджету область може очікувати не лише підтримання життєдіяльності, а й розвиток?
— Так, бюджет на 2019 рік прийнятий більш ніж реальний. Схвалений кошторис є повністю реальним: фінансування «захищених статей» передбачено без прихованих моментів. Якщо в минулі роки виникали ситуації, пов’язані з тим, що на четвертий квартал не була передбачена заробітна плата і протягом року доводилося думати, де взяти необхідні кошти, то, на щастя, таких моментів у бюджеті 2019 року немає. Тобто наше завдання при стабільній роботі закладів, яких в області близько 130 установ і організацій, забезпечити їм ще й бюджет розвитку.
— Які об’єкти передбачено реконструювати у 2019 році за рахунок коштів бюджету розвитку?
— Маємо кілька важливих стратегічних об'єктів, реконструкцію яких ми вже почали в минулі роки. Це, в першу чергу, наш горезвісний драмтеатр, зруйнований пожежею. Станом на сьогодні його готовність становить близько
85%, тож у 2019 році плануємо завершити реконструювати цей об'єкт і заклад нарешті зможе запрацювати. На наступні роки запланована друга черга робіт, однак вона вже не стосується «життєдіяльності» закладу, а тільки його покращення та вдосконалення.
Також стратегічний об'єкт — наш аеропорт «Черкаси». Взявши на себе непросте завдання та розуміючи, що успішне майбутнє Черкащини не буде можливим, якщо ми не матимемо розвинутої інфраструктури, зв’язку зі світом. У 2018 році розпочато реконструкцію злітної смуги, станом на сьогодні, у зв'язку із погодними умовами, роботи тимчасово призупинені. При цьому грошові ресурси вже є зарезервованими. Ми плануємо і надалі продовжувати використовувати кошти з фонду регіонального розвитку, кошти на співфінансування теж забезпечено, тому роботи з відновлення роботи аеропорту будуть продовжені. В 2019 році обов’язково завершимо облаштування злітної смуги, а далі вийдемо на загальний об'єм робіт, виконуючи затверджений календарний план із відновлення роботи підприємства за основним напрямком роботи.
— Розкажіть, які ще програми розвитку області виконуватимуть цього року?
— Першочерговими складовими розвитку області якраз буде реконструкція вищезгаданих об’єктів. Загалом, станом на сьогодні, на контролі виконання 98 обласних програм, у реалізації яких ми будемо брати участь. Зокрема, програма «Шкільний автобус», яка має відповідне місце в нашому бюджеті і якою ми в обов’язковому порядку будемо перейматися.
Також у наших планах цього року налагодити роботу дорадчої служби при управлінні сільського господарства, яка продовжить напрацювання із розвитку кооперативного руху на Черкащині. Ми вже маємо певні успіхи: нам вдалося зберегти комунальне підприємство з питань розвитку кооперації, і цього року воно вже планує бездотаційну самостійну роботу.
— І наостанок, якими ви вбачаєте основні завдання облради на 2019 рік?
— Ми чудово розуміємо, що цьогорічні вибори Президента та парламенту України будуть вносити певні корективи в діяльність обласної ради, тож головне завдання, яке перед нами стоїть, — зберегти цілісність структури та якісний рівень її організації, незважаючи на ймовірну «політичну турбулентність». Важливо зберегти прагматику в прийнятті рішень, якої ми навчилися досягати за ці роки.

Разом з тим, необхідно забезпечити стабільну роботу наших установ і підприємств, завершити процес реформування закладів системи охорони здоров’я, розпочатого в 2018 році. В галузі освіти пріоритет ставимо на програмах «Нової української школи», «Інноваційна школа Черкащини» та «Шкільний автобус». Станом на сьогодні ми вже маємо непогані результати, тож залишається працювати у тому ж руслі, проаналізувавши, завдяки чому їх було досягнуто, а що потрібно ще вдосконалити.

Вікторія КОЛОМІЄЦЬ,
журналіст інформагентства «Вежа»

]]>
kray.ck@i.ua (Черкаський край) Поступ влади Wed, 13 Feb 2019 10:39:47 +0000
Кандидатом у президенти зареєстровано рекордну кількість — 44 особи http://www.kray.ck.ua/politika/vibori/item/20310-kandidatom-u-prezidenti-zareestrovano-rekordnu-kilkist-—-44-osobi http://www.kray.ck.ua/politika/vibori/item/20310-kandidatom-u-prezidenti-zareestrovano-rekordnu-kilkist-—-44-osobi Центральна виборча комісія зареєструвала 44 особи кандидатів у президенти і завершила реєстрацію.

Якщо скласти бюлетень вже зараз, його розмір становитиме приблизно півтора метра. Тож його охрестили в народі «сувоєм», «полотном», «простирадлом», «чеком». Кандидатом у президенти стало 40 чоловіків, чотири жінки, середній вік — 50 років, повідомляє ГМ «Опора». Серед зареєстрованих 16 — народні депутати. Проте до 7 березня зареєстровані ще можуть зняти свої кандидатури.

Загалом документи до ЦВК подали 94 людини (президентської виборчої кампанії 2014 року було 53). Та ЦВК відмовила у реєстрації кандидатом у президенти 47 особам. Про це розповіла голова ЦВК Тетяна Сліпачук. Більшість підстав — це невнесення грошової застави (в розмірі 2,5 мільйона гривень).

Як свідчать документи на сайті ЦВК, траплялось, що кандидати вносили символічну заставу в розмірі 2 гривні 50 копійок або 25 гривень. Заставу не внесла також і нардеп Надія Савченко.

За словами голови ЦВК, серед кандидатів, які отримали відмову, є шестеро, у чиїх передвиборчих програмах містилися положення про ліквідацію незалежності України чи насильницьку зміну конституційного ладу, або порушення суверенітету, територіальної цілісності, або пропаганда війни, насильство і посягання на права і свободи людини. Наприклад, один з таких пропонував побудову «Руського (від слова «Русь») стратегічно-самодостатнього регіону, який має об’єднати Україну, Росію і Білорусію» з радянським карбованцем.

Серед тих, хто подавався до ЦВК, є Василь Чопей, який заявив про самовисунення кандидатом на пост президента на позачергових виборах… 25 травня 2014 року.

Як свідчать постанови на сайті ЦВК, відмову в реєстрації кандидатом отримали цілий ряд самовисуванців, в тому числі Тарас Костанчук. Він у свої передвиборчій програмі зокрема пропонував ввести смертну кару для державних службовців усіх рангів за статтями кримінального кодексу, які можна об’єднати поняттям «корупція», «зрада», «розкрадання державного майна».

Висуванець Комуністичної партії України Петро Симоненко отримав відмову у зв'язку з тим, що статут, найменування та символіка КПУ не відповідають закону про декомунізацію. Також ЦВК відмовила екс-депутату від Партії регіонів втікачу Володимиру Олійнику. Член Центрвиборчкому Олег Діденко пояснив, що документи Олійника до комісії подав його представник за дорученням, тоді як законодавство вимагає від самовисуванців — особисто. Крім того, він зауважив, що заставу вніс не Олійник, а група осіб, що суперечить вимогам закону. У передвиборчій програмі Олійника містяться положення, що суперечать законам України. Наприклад, «Не буду сам та буду закликати інших не визнавати вибори та їх результати, якщо у виборчому процесі не будуть брати участь громадяни України, які проживають в «ЛНР» і «ДНР», тимчасово проживають або працюють в Російській Федерації». У підсумку Центрвиборчком відмовив Олійнику в реєстрації кандидатом на пост глави держави на виборах 31 березня та ухвалив рішення передати подані представником Олійника в ЦВК документи до Нацполіції.

 

]]>
kray.ck@i.ua (Черкаський край) Вибори Mon, 11 Feb 2019 07:04:50 +0000
З початку передвиборчої кампанії на Черкащині зареєстровано 42 звернення про порушення виборчого законодавства http://www.kray.ck.ua/politika/vibori/item/20306-z-pochatku-peredviborchoyi-kampaniyi-na-cherkaschini-zareestrovano-42-zvernennya-pro-porushennya-viborchogo-zakonodavstva http://www.kray.ck.ua/politika/vibori/item/20306-z-pochatku-peredviborchoyi-kampaniyi-na-cherkaschini-zareestrovano-42-zvernennya-pro-porushennya-viborchogo-zakonodavstva По кожному факту призначена перевірка. У семи випадках інформація підтвердилася, складено адміністративні матеріали.

Протягом поточного року до підрозділів головного управління Національної поліції в Черкаській області надійшло 42 звернення про порушення виборчого процесу. Більшість повідомлень стосувалися розміщення агітаційної продукції без вихідних даних. Всі факти зареєстровані, по кожному з них призначено перевірку. У семи випадках інформація підтвердилася, складено адміністративні матеріали.

Поліція нагадує, що за виготовлення або розповсюдження друкованих матеріалів передвиборчої агітації, які не містять вихідних даних (відомості про установу, що здійснила друк, тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск) передбачена адміністративна відповідальність відповідно до статті 212-13 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Санкція статті передбачає покарання у вигляді накладення штрафу на громадян від десяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на посадових осіб - від п'ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, повідомили у секторі комунікації поліції Черкаської області.

]]>
kray.ck@i.ua (Черкаський край) Вибори Thu, 07 Feb 2019 13:57:57 +0000
«Ініціатива Президента в дії — сільські амбулаторії запрацюють уже весною»,— Олександр Вельбівець http://www.kray.ck.ua/politika/postup-vladi/item/20301-initsiativa-prezidenta-v-diyi-—-silski-ambulatoriyi-zapratsyuyut-uzhe-vesnoyu—-oleksandr-velbivets http://www.kray.ck.ua/politika/postup-vladi/item/20301-initsiativa-prezidenta-v-diyi-—-silski-ambulatoriyi-zapratsyuyut-uzhe-vesnoyu—-oleksandr-velbivets Уже цієї весни на Черкащині сільська медицина підніметься на новий рівень — запрацюють амбулаторії загальної практики сімейної медицини.
На сьогодні вже проведено тендери на будівництво 23 амбулаторій, укладені договори з будівництва на 21. Загальна кошторисна вартість усіх проектів становить більше 155 млн. грн., медичного обладнання й устаткування буде закуплено на суму понад 12 млн. грн. А також для кожного закладу буде придбане авто на загальну вартість понад 11 млн. грн.
Нагадаю, за ініціативи Президента України Петра Порошенка парламентом був проголосований закон щодо розвитку первинної допомоги у сільській місцевості. Імплементація якого полягає не тільки у запровадженні сучасних підходів до приміщень і медичного обладнання, а в першу чергу — новітніх методів, телемедицини, які можуть записувати дані, передавати їх на вторинний рівень і отримувати дуже швидку консультацію від фахових лікарів з вузькопрофільних питань.
Насправді для суттєвої зміни якості медичних послуг у сільській місцевості потрібно зробити всього три кроки. По-перше, залучити працювати в село фахового лікаря. По-друге, дати цьому лікарю гідну зарплату і гідні умови роботи: кабінет, комп’ютерну техніку з підключенням до мережі Інтернет, сучасне медичне устаткування, службовий транспорт, щоб медик міг оперативно доїхати до пацієнта або доправити його до спеціалізованої лікарні, тощо. По-третє, треба забезпечити цьому лікареві гідні умови життя на побутовому рівні. Маю на увазі житло та інфраструктуру для його сім’ї. Адже до села зазвичай їхатимуть саме молоді лікарі, у яких будуть чи вже є сім’ї та діти. Ми маємо подбати про створення цієї інфраструктури, проведення Інтернету, закупівлю службового авто для лікаря тощо. Президентський законопроект якраз вирішує цю проблему.
За даними Мінрегіону України, станом на початок 2018 року лише у 28% сільських амбулаторій та ФАПів країни було водозабезпечення, третина з яких — це колодязі. Лише у 18% були санвузли. В сільських амбулаторіях та ФАПах не було навіть найнеобхідніших умов.
Президент України Петро Порошенко нарешті віднайшов можливості принципово змінити таку критичну ситуацію. Завдяки закону щодо розвитку первинної допомоги у сільській місцевості та його фінансовій реалізації вже до кінця року ми матимемо абсолютно іншу картину.
Для порівняння: в усьому світі первинна ланка в сільській місцевості ефективно працює і вирішує на місці до 80% медичних звернень. У країнах ЄС співвідношення звернень пацієнтів на первинний та інші рівні медицини кардинально протилежне і становить 70% звернень на первинну ланку, 30% — на вторинну. В Україні статистика невтішна: 80% пацієнтів отримують допомогу на другому чи третьому рівнях, оминаючи первинну ланку — амбулаторії та сімейних лікарів.
Очевидно, що з запровадженою реформою децентралізації в Україні формується нова модель сільського розвитку з новою системою управління та новими економічними відносинами. При цьому Президент звертає увагу, що коли говорять про розвиток сільських територій, мова йде виключно про розвиток людського потенціалу, це є головною метою реформи. Реформа сільської медицини, передусім первинна медицина в селі, має стати доступною і якісною. Тому медичні практики стануть автономними та самокерованими. Не менш важливо для медичних практик у селах отримати реальне фінансування — і ми це зробили завдяки законам, що запровадили принцип «гроші ходять за пацієнтом».

]]>
kray.ck@i.ua (Черкаський край) Поступ влади Wed, 06 Feb 2019 13:03:05 +0000
Обласна програма пільгового кредитування житла для бійців: ще два десятки атовців – з документами на квартири http://www.kray.ck.ua/politika/postup-vladi/item/20276-oblasna-programa-pilgovogo-kredituvannya-zhitla-dlya-biytsiv-sche-dva-desyatki-atovtsiv-–-z-dokumentami-na-kvartiri http://www.kray.ck.ua/politika/postup-vladi/item/20276-oblasna-programa-pilgovogo-kredituvannya-zhitla-dlya-biytsiv-sche-dva-desyatki-atovtsiv-–-z-dokumentami-na-kvartiri Документи на пільгове кредитування житла в межах обласної програми вручили 21 атовцю з Черкащини. Це відбулось під час розширеного засідання Центру допомоги учасникам АТО. У ньому взяли участь представники Центру,…

Нагадаємо, обласна програма забезпечення учасників АТО та членів їхніх сімей житлом на період до 2020 року, розроблена зокрема й за участі атовців, ухвалена ще в 2015-му. Вона реалізується спільно з Черкаським регіональним управлінням Держмолодьжитла. Минулоріч на одному із засідань сесії обласної ради внесли зміни до програми. Так, поміж претендентів на забезпечення житлом у межах програми відтепер і бійці-добровольці.

За словами керівника Центру допомоги учасникам АТО Євгенія Одновола, свого часу обласну програму затвердили, аби вирішити проблему забезпечення житлом учасників АТО – шляхом вигідного для них та їхніх сімей пільгового житлового кредитування.

– Програмою передбачено співфінансування з місцевого та обласного бюджетів – 90 % та 10 % відповідно, – сказав очільник Центру. – Із кожним роком програма набуває неабиякої популярності, бажаючих оформити кредит стає все більше. І це говорить про її успішність. Цьогоріч на придбання житла військовим вже передбачено понад 15 млн грн, зокрема з місцевих та обласного бюджетів. Я нагадаю, що бійці мають змогу придбати нове помешкання й у межах державних програм. Адже нині підтримка й покращення життя військових, про що неодноразово наголошує й Президент України, є одним із важливих завдань.

Як зауважив керівник регіонального управління Держмолодьжитла Олександр Паливода, подібних до обласної програми вже 20 в межах області, також є 7 програм у містах. Їх розробляють на сьогодні й в об’єднаних територіальних громадах, зокрема Степанецькій, Білозірській.

За роки дії обласної програми маємо такий результат:

- 2016 рік – 2 квартири, зокрема в містах Умань та Сміла;

- 2017 рік – 18 квартир, зокрема15 квартир у м. Черкаси та по одній в Умані, Смілі, Шполі;

- 2018 рік – 21 квартира, а саме: 15 квартир в м. Черкаси, по одній в Умані, Смілі, Каневі, Звенигородці, Шполі, Корсунь-Шевченківському.

– І вже на початок цього року в Черкасах зареєстрували 382 бажаючих взяти кредити, з яких 146 вже підготували повний пакет документів, – зауважив Олександр Паливода. – Загалом у межах області звернулись 104 бійці, з них близько півсотні – з повноцінно оформленими документами. У цілому ж родини, які вже отримали житло в кредит, задоволені, адже в середньому щомісячна плата за умовами кредиту становить 1-2 тис.грн, що значно дешевше та вигідніше за винайм житла.

Під час засідання 8 черкащан, поміж яких і переселенці, одержали також документи на кредитування житла в межах державної програми «Доступне житло».

 

]]>
kray.ck@i.ua (Черкаський край) Поступ влади Sat, 02 Feb 2019 08:38:46 +0000
Депутати та посадовці галузі охорони здоров’я з Полтавщини переймали досвід черкаських колег http://www.kray.ck.ua/politika/postup-vladi/item/20269-deputati-ta-posadovtsi-galuzi-ohoroni-zdorov’ya-z-poltavschini-pereymali-dosvid-cherkaskih-koleg http://www.kray.ck.ua/politika/postup-vladi/item/20269-deputati-ta-posadovtsi-galuzi-ohoroni-zdorov’ya-z-poltavschini-pereymali-dosvid-cherkaskih-koleg В Україні триває процес реформування галузі охорони здоров’я. Відповідні заходи проведено в первинній ланці та проводяться у вторинній та третинній ланках медичної допомоги, до яких відносять заклади обласного рівня та…

Реалізація цих заходів супроводжується змінами у системі фінансування, у вирішенні окремих господарських підходів та принципах лікування хворих тощо.

Як це вдається черкаським медикам, вирішили дізнатися депутати – члени постійної комісії Полтавської обласної ради з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення і посадовці Департаменту охорони здоров’я Полтавської облдержадміністрації.

Делегацію наших сусідів найбільше цікавила діяльність реформованого комунального некомерційного підприємства «Черкаський обласний онкологічний диспансер Черкаської обласної ради».

Зустрічали гостей і супроводжували в ході знайомства з діяльністю черкаських закладів начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Михайло Лобас і депутат обласної ради, голова постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я, в.о. директора онкодиспансера, Заслужений лікар України Віктор Парамонов.

На початку досвідом управлінської діяльності щодо організації розвитку матеріально-технічної бази лікувальних закладів Черкащини, надання якісних медичних послуг населенню розповів начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Михайло Лобас. Серед успішно запроваджених новацій він назвав створення системи автоматизованого супроводу пацієнтів, відкриття скринінгових центрів «Здоров’я жінки», лікувально-діагностичного гематологічного центру та клініко-діагностичної лабораторії, проведення оперативних втручань на відкритому серці тощо.

Потім Віктор Парамонов коротко розповів про очолюване ним комунальне підприємство, зазначивши, що до складу закладу входять стаціонарні та диспансерно-поліклінічне відділення. Працюють тут три хірургічні відділення різного спрямування, гінекологічне, урологічне, променевої терапії, хіміотерапевтичне, гематологічне, діагностичне, дитячі гематологічне і онкологічне. Крім того, функціонує відділення анестезіології для інтенсивної терапії.

У закладі впроваджено імуногістохімічні дослідження, запроваджені об'ємні, реконструктивні, комбіновані операції, проводяться високотехнологічні хірургічні втручання для одномоментної або відстроченої реконструкції післяопераційних дефектів.

Протягом останніх років у диспансері широко впроваджена методика проведення аутогемотрансфузій під час хірургічного етапу лікування хворих. Щорічно переливається близько 140 літрів аутокрові. Подібного позитивного досвіду немає жоден онкологічний заклад України.

Для детального ознайомлення з роботою медичного закладу гості оглянули окремі відділення. Певним відкриттям для них став утворений чи не перший в Україні центр «Здоров’я чоловіка» в обласному центрі пластичної реконструктивної та малоінвазивної онкоурології (відділення урології), презентацію якого зробив його завідуючий, широко відомий лікар-хірург Роман Морару-Бурлеску.

Окрім того, їх цікавила робота лабораторій, а саме: цитологічної, клінічної, імуногістохімії та патоморфології.

Потім наші сусіди виявили бажання ознайомитися з діяльністю обласного центру паліативної допомоги, що нині перебуває в стадії становлення, та Черкаського обласного кардіологічного центру, де естафету прийняла керівник цього закладу,Заслужений лікар України Світлана Журба.

Далі уконференц-залі гості і приймаюча сторона обмінялися думками і враженнями від побаченого і почутого.

У підсумковій розмові участь взяв перший заступник голови обласної ради Валентин Тарасенко.

Він, зокрема, наголосив, що в усьому, що вдалося зробити на Черкащині задля підвищення рівня медичної допомоги, сприяло взаєморозуміння депутатів обласної ради, керівників органів місцевого самоврядування та виконавчої влади, керівників профільного управління облдержадміністрації та медичних закладів. Завдяки виваженій співпраці, на умовах співфінансування вдалося реалізувати низку дороговартісних проектів не лише у закладах, з якими ознайомилися гості, але і в інших комунальних установах, що підпорядковані обласній раді.

– Нам відомо, що багато цікавих напрацювань є у колег з Полтавщини. Насамперед щодо вашої участі в проектах, що здійснюються за кошти Світового банку та інших грантових програм, – зазначив Валентин Петрович. – Будемо вдячні, якщо ви поділитеся досвідом залучення цих коштів та іншими успішними результатами, яких досягли в ході реформування медичної галузі.

Валентин Тарасенко запропонував і надалі підтримувати ділові конструктивні стосунки, розширяти практику вивчення і запровадження кращого досвіду, який безперечно є і в полтавців, і в черкащан.

]]>
kray.ck@i.ua (Черкаський край) Поступ влади Fri, 01 Feb 2019 07:24:11 +0000
Начальником Черкаської митниці ДФС призначений Михайло Товт http://www.kray.ck.ua/politika/postup-vladi/item/20248-nachalnikom-cherkaskoyi-mitnitsi-dfs-priznacheniy-mihaylo-tovt http://www.kray.ck.ua/politika/postup-vladi/item/20248-nachalnikom-cherkaskoyi-mitnitsi-dfs-priznacheniy-mihaylo-tovt Від 23 січня 2019 року Черкаську митницю ДФС очолює Товт Михайло Йосипович.

В митних органах М.Товт працює з 2005 року. Працював на посадах першого заступника начальника Львівської митниці; заступника начальника Західної регіональної митниці; заступника Голови Державної митної служби України - начальника Західної регіональної митниці; заступника начальника відділу митного оформлення «Київ» митного посту «Центральний» Енергетичної митниці ДФС.

Має спеціальне звання: радник податкової та митної справи І рангу.

 

]]>
kray.ck@i.ua (Черкаський край) Поступ влади Mon, 28 Jan 2019 07:57:41 +0000
Черкащани удостоїлися державних нагород та почесних звань http://www.kray.ck.ua/politika/postup-vladi/item/20225-cherkaschani-udostoyilisya-derzhavnih-nagorod-ta-pochesnih-zvan http://www.kray.ck.ua/politika/postup-vladi/item/20225-cherkaschani-udostoyilisya-derzhavnih-nagorod-ta-pochesnih-zvan З нагоди Дня Соборності України та за значний особистий внесок у державне будівництво, зміцнення національної безпеки, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток Української держави, вагомі трудові досягнення, багаторічну сумлінну працю Президент України…

нагородити орденом князя Ярослава Мудрого ІV ступеня

ГОРДІЯ Миколу Васильовича - директора приватно-орендного сільськогосподарського підприємства "Уманський тепличний комбінат";

нагородити орденом "За заслуги" ІІ ступеня

МАЙДАНЮКА Юрія Васильовича - члена правління Уманської міськрайонної спілки ветеранів Афганістану;

присвоїти почесне звання "Заслужений лікар України"

ГАРМАШ Наталії Степанівні - завідувачеві відділення комунального закладу "Черкаська обласна лікарня Черкаської обласної ради".

 

]]>
kray.ck@i.ua (Черкаський край) Поступ влади Wed, 23 Jan 2019 08:25:56 +0000
У Черкасах вшанували пам’ять борців за соборність і незалежність України http://www.kray.ck.ua/politika/postup-vladi/item/20219-u-cherkasah-vshanuvali-pam’yat-bortsiv-za-sobornist-i-nezalezhnist-ukrayini http://www.kray.ck.ua/politika/postup-vladi/item/20219-u-cherkasah-vshanuvali-pam’yat-bortsiv-za-sobornist-i-nezalezhnist-ukrayini Символічні квіти в знак пам’яті, пошани та вдячності усім, хто віддав свої життя на шляху до незалежності нашої держави, сьогодні в День Соборності поклали до пам’ятнику Борцям за волю України,…

В урочистостях взяли участь керівництво міської та обласної влади, військові, ветерани та громадськість міста.

Нагадаємо, 22 січня 1918 року перший український парламент – Українська Центральна Рада – Четвертим універсалом проголосив незалежність Української Народної Республіки. Через рік – 22 січня 1919-го – на Софійській площі урочисто проголосили об’єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки в єдину Українську державу.

]]>
kray.ck@i.ua (Черкаський край) Поступ влади Tue, 22 Jan 2019 10:20:16 +0000
Президент Петро Порошенко в Черкасах: "Єдність церкви і нації - запорука успіху України. І ми не повторимо помилок минулого" http://www.kray.ck.ua/politika/postup-vladi/item/20205-prezident-petro-poroshenko-v-cherkasah-ednist-tserkvi-i-natsiyi-zaporuka-uspihu-ukrayini-i-mi-ne-povtorimo-pomilok-minulogo http://www.kray.ck.ua/politika/postup-vladi/item/20205-prezident-petro-poroshenko-v-cherkasah-ednist-tserkvi-i-natsiyi-zaporuka-uspihu-ukrayini-i-mi-ne-povtorimo-pomilok-minulogo Президент Петро Порошенко на Черкащині взяв участь у подячному молебні з нагоди отримання Томосу про автокефалію Православної Церкви України.

Молебень провів Митрополит Київський і всієї України Епіфаній.

Глава держави наголосив: «Автокефалія Православної Церкви України стала можливою, бо ми дуже добре вивчили уроки сторічної давнини. Автокефалія Православної Церкви України стала можливою, бо ми всі єдині, ми всі об’єдналися». Президент подякував всім українцям, хто молився, щоб Господь послав Україні помісну автокефальну церкву. «Ми точно знаємо ціну розділення, за яке український народ у минулому платив не раз високу ціну. Ми знаємо, що означає не робити висновки з історії. Вже ніхто не пам’ятає, в чому були суперечки серед лідерів УНР, але український народ дуже добре пам’ятає ціну Голодомору, коли мільйони українців загинули, через те, що сто років тому не було єдності. Український народ дуже добре пам’ятає, скільки закатованих українців було в сталінських ГУЛАГах. Український народ дуже добре пам’ятає, скільки загинуло українців в повоєнні часи, скільки запроторено за грати 60-ників. І ми аж ніяк не можемо повторити ці помилки», - підкреслив Глава держави.

Президент зауважив, що в цьому процесі важлива роль влади, адже автокефалія, незалежність церкви – це питання державотворення. «Кажуть, що держава не має права втручатися в церковні справи. Я з цим повністю погоджуюсь, особливо, коли держава іноземна… вони намагалися і намагаються підірвати стабільність нашої держави зсередини. Майже три століття Москва використовувала церкву як фактор потужного впливу на Україну. Отримавши автокефалію Православної Церкви України, нарешті, через 333 роки, ми, українці, і наша церква звільнилися від московського ярма. Ми дали гідну відповідь російському агресору на цей виклик державності», - сказав Петро Порошенко. Водночас він додав, що ця відповідь канонічна і конституційна, яка знаходиться повністю в межах правового поля.

Президент вкотре підкреслив, що отримання Томосу лише початок - попереду ще дуже багато роботи із розбудови нової церкви. «Єдність церкви, нації та наполеглива праця – головна запорука нашого з вами успіху, успіху нашої держави. Наголошую, ми не повторимо помилок минулого. Новопостала Православна Церква України яскравий приклад єдності наших зусиль. Тільки у єдності – наша сила та наша перемога», - впевнений Петро Порошенко.

Глава держави подякував Черкащині, де уже шість громад перейшло до української церкви.

«Люди сміливо та впевнено роблять свій вибір попри тиск з боку Московського патріархату. Бути серед перших – завжди важко. Ці люди потребують нашої підтримки. Але ми з вами знаємо, що неправда і давні забобони швидко розсіються, а залишиться з Божою допомогою створена українська церква і вдячність народу тим, хто її творив», - зазначив Президент. Він запевнив, що релігійні громади самі будуть вирішувати змінювати їм приналежність чи ні, і вибір кожної людини та парафії буде захищений. «Ті, хто захоче, якщо це буде їх впевнений вибір - залишаться з Московським патріархатом. Якщо їм до вподоби йти до церкви, де служба Божа починається з молитви за Кирила, який молиться за російську владу і військо, який присутній на колегії Міністерства оборони РФ, де планується як вбивати українців, який бере участь в Раді безпеки РФ, то це їх вибір. Україна демократична держава, і ми будемо захищати і їх право», - додав Петро Порошенко.

Президент привітав вчорашнє рішення Верховної Ради щодо закону, який впорядковує механізм переходу релігійних організацій та процедуру їхньої державної реєстрації.

«Хотів би наголосити – провокації з боку Москви щодо автокефалії української церкви були і, на жаль, продовжуються тепер. Мета ворога, навпаки, створити конфлікти навколо переходів, протиставити частину громад одна одній, знову випробувати на міцність нашу єдність. Наполягаю, що зроблю все необхідне, щоб зберегти релігійний мир і забезпечити виключно мирний процес, як це власно кажучи відбувається і тепер», - зазначив Президент.

«Дуже вони чекали, що хтось почне захоплювати Лавру. Ні. Ми йдемо з любов’ю і миром. Дуже вони чекали, що хтось, якісь націоналісти, почнуть захоплювати храми. Не дочекаються. Ми вже добре вивчили уроки», - додав Глава держави.

]]>
kray.ck@i.ua (Черкаський край) Поступ влади Fri, 18 Jan 2019 12:31:29 +0000