Політика — Черкаський край http://www.kray.ck.ua Mon, 16 Jul 2018 00:42:45 +0000 Joomla! 1.5 - Open Source Content Management uk-ua Депутати розпустили фракцію та підтримали звернення http://www.kray.ck.ua/politika/postup-vladi/item/19367-deputati-rozpustili-fraktsiyu-ta-pidtrimali-zvernennya http://www.kray.ck.ua/politika/postup-vladi/item/19367-deputati-rozpustili-fraktsiyu-ta-pidtrimali-zvernennya 27 червня розпочалося пленарне засідання двадцять третьої сесії обласної ради сьомого скликання. Вів його голова обласної ради Олександр Вельбівець. У роботі сесії участь взяли голова облдержадміністрації Юрій Ткаченко, керівники структурних…

Розпочалося засідання з виконання Гімну України та вшанування хвилиною мовчання загиблих у ході АТО та операції Об’єднаних сил у східних областях України.
Далі голова обласної ради Олександр Вельбівець відповідно до рішення обласної ради «Про організацію щорічного обласного конкурсу на кращу сільську раду» та рішення конкурсної комісії вручив сільським головам дипломи переможців за підсумками роботи у 2017 році.
Олександр Вельбівець озвучив повідомлення про розпуск депутатської фракції Радикальної партії Олега Ляшка в обласній раді. Підставою для цього стало те, що у фракції наразі менше п’ять членів, що не відповідає регламенту обласної ради.
Головуючий повідомив про те, що на сесію прийшли представники громадськості й запропонував заслухати їхні звернення. Спочатку було надано слово представникам АТОвців, які вже кілька днів проводять акцію під стінами Будинку рад з вимогами щодо прозорого виділення землі учасникам бойових дій на Сході України та відставки очільниці Держгеокадастру в Черкаській області Ольги Залоги.
Свої звернення озвучили представники ветеранів АТО, афганців, чорнобильців, ветеранів МВС та інших категорій пільговиків з вимогою скасувати постанови Уряду й не запроваджувати монетизацію пільг, тим більше, переклавши це на місцеві бюджети.
Депутати надали можливість виступити з трибуни і сільському голові с.Нова Дмитрівка від 35 населених пунктів Золотоніського району, які висловилися категорично проти об’єднання в ОТГ із центром у м.Золотоноша.
Також на сесії озвучено звернення голів районних рад Черкащини до голови облдержадміністрації, в якому вони наголошують на налагодженні конструктивної співпраці з органами виконавчої влади у прийнятті рішень, що стосуються життєдіяльності жителів громад області.
Ці та деякі інші звернення було запропоновано включити до порядку денного сесії.
Депутатам було надано час, передбачений регламентом, для оголошень, заяв і звернень від фракцій політичних сил і позафракційних. Таким правом скористалися Костянтин Омаргалієв, Анатолій Яріш, Валентин Судакевич, Олександр Коваленко, Анатолій Підгорний, Віктор Гончаренко, Олександр Лошков, Юрій Ботнар, Сергій Воронов, Володимир Волкович, Володимир Костюченко, Валентина Коваленко, Олег Баштан та інші. Окремі звернення запропоновано включити до порядку денного сесії.
Після його ухвалення депутати обласної ради, як і планувалося, розглянули першим питанням і підтримали звернення учасників акції та їх вимоги щодо дотримання законодавства і прозорості у виділенні землі учасникам АТО та відставки очільниці Держгеокадастру в Черкаській області Ольги Залоги.
Результативно депутати голосували і щодо вимог представників пільгових категорій, а також підтримали озвучене звернення голів районних рад.
Прийнято звернення до Верховної Ради України щодо Антиолігархічного пакету докорінних перетворень та підтримано питання про дострокове припинення депутатських повноважень Віталія Чміля згідно з поданою ним заявою.
Серед питань управління майном депутати підтримали призначення Людмили Голобокої — на посаду директора Малостаросільського психоневрологічного інтернату, та Любові Черепенко — на посаду начальника КЗ «Черкаський обласний інформаційно-аналітичний центр медичної статистики» Черкаської обласної ради.
Надано згоду на передачу з державної власності до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області цілісних майнових комплексів закладів вищої освіти та автомобіля швидкої допомоги.
У роботі пленарного засідання оголошено перерву до 4 липня 2018 року.

Виконавчий апарат обласної ради

]]>
kray.ck@i.ua (Черкаський край) Поступ влади Wed, 04 Jul 2018 09:34:48 +0000
«Процес заради процесу — це дискредитація змін» http://www.kray.ck.ua/politika/postup-vladi/item/19346-protses-zaradi-protsesu-—-tse-diskreditatsiya-zmin-chleni-regionalnogo-viddilennya-vseukrayinskoyi-asotsiatsiyi-organiv-mistsevogo-samovryaduvannya-obgovorili-nagalni-pitannya-realizatsiyi-povnovazhen-na-mistsyah http://www.kray.ck.ua/politika/postup-vladi/item/19346-protses-zaradi-protsesu-—-tse-diskreditatsiya-zmin-chleni-regionalnogo-viddilennya-vseukrayinskoyi-asotsiatsiyi-organiv-mistsevogo-samovryaduvannya-obgovorili-nagalni-pitannya-realizatsiyi-povnovazhen-na-mistsyah Члени регіонального відділення Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування обговорили нагальні питання реалізації повноважень на місцях. 22 червня у м.Сміла пройшло засідання членів регіонального відділення Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування «Українська…

 

У ході засідання присутні обговорили питання здійснення секторальних реформ і всіх питань, що виникають у ході їх реалізації. Зокрема, реформування медичної та освітянської галузей; проблеми розподілу повноважень між виконавчою та самоврядною гілками влади; питання співфінансування об´єднаними територіальними громадами, що утворились у ме­жах районів, закладів спільної комунальної власності, які перебувають в управлінні районних рад; шляхів підвищення ефективності освоєння коштів дорожнього фонду тощо.
Усвідомлюючи свою безпосередню відповідальність перед виборцями, керівники районів наголосили на тому, що з питань соціально-економічного розвитку територій часто виникають проблеми комунікації з органами виконавчої влади. За словами голів районів, реформування таких потужних і одночасно важливих щодо якості надання послуг галузей як медицина і освіта часто перекладається на плечі органів місцевого самоврядування, а без належного фінансового забезпечення з державного бюджету — це імітація реформ.
Більше того, виникають проблеми у взаємовідносинах із об’єднаними територіальними громадами, зокрема з питань фінансування послуг згаданих галузей, адже не всі новоутворені громади спроможні самостійно забезпечити жителів різними соціальними послугами.
Висловлювалися нарікання щодо розподілу коштів дорожнього фонду облдержадміністрацією без погодження на місцях.
Та найбільше лідерів районів, як і голову обласної ради, турбують питання налагодження конструктивної співпраці з органами виконавчої влади, адже недоліки у комунікації, незалежно від причин їх виникнення, призводять лише до погіршення рівня життя населення та втрати престижу і довіри до органів місцевого самоврядування.
— Я глибокий прихильник процесів реформування, якщо вони проводяться прагматично. Процес заради процесу — це дискредитація змін… Саме тому пропоную озвучити нашу позицію з приводу співпраці з органами виконавчої влади і написати публічне звернення про налагодження конструктивного діалогу в частині проведення секторальних реформ у межах Черкаської області Я готовий його озвучити на сесії обласної ради як документ, який ми напрацюємо сьогодні, спрямований на налагодження співпраці та діалогу, — наголосив Олександр Вельбівець.
За результатами обговорення проблемних питань напрацьовано текст звернення членів регіонального відділення Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування до голови Черкаської облдержадміністрації, який буде озвучено під час пленарного засідання сесії обласної ради.

Виконавчий апарат обласної ради

]]>
kray.ck@i.ua (Черкаський край) Поступ влади Wed, 27 Jun 2018 12:14:58 +0000
Черкащани отримали державні нагороди та відзнаки http://www.kray.ck.ua/politika/postup-vladi/item/19322-cherkaschani-otrimali-derzhavni-nagorodi-ta-vidznaki http://www.kray.ck.ua/politika/postup-vladi/item/19322-cherkaschani-otrimali-derzhavni-nagorodi-ta-vidznaki За вагомий особистий внесок у державне будівництво, забезпечення реалізації державної політики у сфері державної служби, сумлінне та бездоганне служіння Українському народу та з нагоди 100-річчя державної служби в Україні ряд…

Так, орденом княгині Ольги III ступеня, зокрема нагороджено ТРОЯК Любов Іванівну - начальника відділу апарату Черкаської обласної державної адміністрації.

Почесні звання: «ЗАСЛУЖЕНИЙ ЕКОНОМІСТ УКРАЇНИ» присвоєно КРАВЧЕНКО Наталії Миколаївні - директорові департаменту Черкаської обласної державної адміністрації;

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК СОЦІАЛЬНОЇ СФЕРИ УКРАЇНИ» — ЧИКАЛУ Руслану Олександровичу - директорові департаменту Черкаської обласної державної адміністрації

]]>
kray.ck@i.ua (Черкаський край) Поступ влади Fri, 22 Jun 2018 07:29:12 +0000
Олександр Вельбівець: «Приємно, що наша робота над текстом антикорупційної програми високо оцінена і ставиться за взірець" http://www.kray.ck.ua/politika/postup-vladi/item/19316-oleksandr-velbivets-priemno-scho-nasha-robota-nad-tekstom-antikoruptsiynoyi-programi-visoko-otsinena-i-stavitsya-vzirtsem http://www.kray.ck.ua/politika/postup-vladi/item/19316-oleksandr-velbivets-priemno-scho-nasha-robota-nad-tekstom-antikoruptsiynoyi-programi-visoko-otsinena-i-stavitsya-vzirtsem Національне агентство з питань запобігання корупції на черговому засіданні 1 червня прийняло низку рішень за результатами розгляду антикорупційних програм органів влади, що надійшли на погодження відповідно до Порядку підготовки, подання…

У висновках агентства окремо наголошено на антикорупційній програмі Черкаської обласної ради — першої погодженої Національним агентством програми органу місцевого самоврядування у 2018 році. Антикорупційна програма ради, як повідомляє НАЗК, «підготовлена достатньо якісно, передбачає конкретні заходи з реалізації відомчої політики та навчальні заходи, а також чітко регламентовані процеси моніторингу, оцінки виконання і перегляду антикорупційної програми. Тому в цій частині програма Черкаської обласної ради може бути взірцем не лише для органів місцевого самоврядування, а й для державних органів (центральних та місцевих органів виконавчої влади тощо), які відповідно до статті 19 Закону України «Про запобігання корупції» зобов’язані затверджувати програми».
Крім того, Національне агентство погодило першу програму зі строком дії більше одного року (Одеської обласної державної адміністрації). Також на засіданні Національного агентства були прийня­ті рішення про відмову в погодженні (непогодження) антикорупційних програм Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації, та Чернігівської обласної ради. Загалом з початку року до Національного агентства на погодження антикорупційні програми надіслали 65 органів влади. З них: програми 38 органів влади були залишені без розгляду та повернуті; програми дев’яти органів влади погоджено з одночасним висловленням обов’язкових до розгляду пропозицій щодо їх удосконалення; програми шести органів влади не погоджено.
Голова обласної ради Олександр Вельбівець у коментарі «Черкаському краю» наголосив:
— Насправді питання схвалення антикорупційної програми Черкаської обласної ради не було простою формальністю чи необхідністю дотриманням вимог законодавства і контролюючих органів. Головним завданням було упередження неприємних ситуацій у діяльності колег-депутатів і працівників виконавчого апарату обласної ради. Тому до підготовки документа підійшли не формально, а після глибокого вивчення законодавчої бази, аналізу й моделювання можливих ситуацій, траплялись або ж можуть виникати в роботі працівників виконавчого апарату й депутатського корпусу, врахувавши такі ризики у самому документі. У штат виконавчого апарату обласної ради, відповідно до вимог законодавства і обласної програми, введено посаду спеціаліста із цих питань, який безпосередньо буде дбати про практичний бік реалізації програми, удосконалення її пунктів тощо. Звичайно, приємно, що наша робота над текстом антикорупційної програми високо оцінена відповідними державними органами і ставиться взірцем не лише для органів місцевого самоврядування, а й для центральних органів державної влади. Принагідно хочу відзначити і подякувати за роботу депутатам обласної ради та представникам громадськості, які взяли безпосередню участь у розробці проекту програми, а також усім колегам, які схвально підтримали відповідне рішення ради на сесії. Сподіваюсь, що програма стане дієвим механізмом запобігання будь-яким корупційним проявам.

 

]]>
kray.ck@i.ua (Черкаський край) Поступ влади Wed, 20 Jun 2018 11:39:02 +0000
Черкаська міська ТВК збереться у новому складі http://www.kray.ck.ua/politika/vibori/item/19260-cherkaska-miska-tvk-zberetsya-u-novomu-skladi http://www.kray.ck.ua/politika/vibori/item/19260-cherkaska-miska-tvk-zberetsya-u-novomu-skladi Центральна виборча комісія встановила систематичні порушення в діяльності Черкаської міської ТВК та достроково припинила повноваження усього її складу.

Установлено, що місцеві організації політичних партій, про утворення депутатських фракцій яких оголошено на першій черговій сесії Верховної Ради України поточного скликання, а також зареєстровані в установленому законом порядку у відповідній адміністративно-територіальній одиниці місцеві організації політичних партій, які мають право подання кандидатур до складу вказаної виборчої комісії, можуть не пізніше 24 години 14 червня 2018 року подати до ЦВК кандидатури для включення до її складу.

Також Комісія звернулася до Головного управління Національної поліції в Черкаській області та передала копії матеріалів для проведення перевірки наведених у них обставин та вжиття заходів реагування відповідно до законодавства України.

Разом із тим ЦВК звернула увагу нового складу Черкаської міської виборчої комісії на необхідність неухильного дотримання вимог законодавства України у своїй діяльності.

Про це повідомляє прес-служба ЦВК

]]>
kray.ck@i.ua (Черкаський край) Вибори Wed, 13 Jun 2018 09:39:04 +0000
Олег Ляшко: З «колорадами» у владі боротимемося якісною продукцією http://www.kray.ck.ua/politika/pozitsija/item/19258-oleg-lyashko-z-koloradami-u-vladi-borotimemosya-yakisnoyu-produktsieyu http://www.kray.ck.ua/politika/pozitsija/item/19258-oleg-lyashko-z-koloradami-u-vladi-borotimemosya-yakisnoyu-produktsieyu У Черкасах днями відкрили Інститут здоров’я рослин, який допоможе аграріям вирощувати високоякісну й безпечну продукцію. Оглянути лабораторії у нововідкритому закладі на базі групи компаній «Укравіт» завітав лідер Радикальної партії Олег…

В установі поєднують фундаментальні та галузеві дослідження, агробіологічний сервіс та навчально-наукову роботу. Як розповіли фахівці, інститут працює у форматі «Green Chemistry» («зелена хімія»). Такий  підхід передбачає дбайливе ставлення до природи і максимальне зменшення використання шкідливих компонентів. Усі дослідження проводяться на основі лабораторної бази, оснащеної устаткуванням виробництва Японії, Швейцарії, Німеччини і США, а розробки тестуватимуть у демоцентрі — це комплекс підземних теплиць, фітотронних кімнат та кліматичних камер, що і дає змогу вирощувати культури в реальних умовах упродовж усього року.
Про якість продукції українських підприємств під час візиту й говорили власник ГК «Укравіт» Віталій Ільченко та народний обранець Олег Ляшко.
— Потрібно не труїти українців, а щоб якість продукції була на найвищому рівні. Ми ж читаємо повідомлення: там люди отруїлися фальсифікованою горілкою, в іншому місті отруїлися шаурмою… Чому? Бо бардак — немає контролю за якістю продукції, — порушив тему Олег Ляшко. — І головне, усім начхати на життя людей. Тому, переконаний, має бути надзвичайно жорсткий контроль за якістю продукції. І коли наживають бариші на тому, що травлять людей, потрібно таких спритників садити у в’язницю.
Розповідаючи про розвиток свого підприємства, яке виробляє засоби захисту рослин, мікродобрива та іншу продукцію, Віталій Ільченко згадав про хабарників, які вимагали з нього гроші за надання певних дозволів. На що лідер Радикальної партії відповів:
— Поділяю вашу стурбованість щодо засилля корупціонерів у владі. Тож побажав би, щоб менше колорадів було на наших полях і впевнений, завдяки вашій роботі менше «колорадів» буде при владі. Мова про тих чиновників, які хочуть обібрати чесних бізнесменів. А ще я хочу, щоб ви пішли в банк і під три проценти взяли кредит, побудували, розширили виробництво, дали робочі місця, створили продукцію, щоб були помірні податки, і жоден «колорад» не підійшов і не натякнув за якийсь дозвіл. Оце і є моя політика. Тоді менше буде шкідників як у владі зокрема, так і в житті українця загалом. Тоді побільшає й нашої продукції. Бо що більше ми виготовляємо продукції, тим ми, українці, сильніші. Також не хочу, щоб ми з вами, живучи в достойній країні, побиралися. Те що ви робите — це приклад, що можна не позичати, а створювати надзвичайно потужне й сучасне виробництво. І все це — за власні гроші, без жодної державної підтримки. Бо у нас, на жаль, немає державної політики на розвиток національного виробництва. Політика одна — торгувати дешевою сировиною, робочою силою і національними інтересами.
— Нам неодноразово пропонували перевести виробництво в іншу країну, обіцяли відшкодовувати 50 відсотків інвестицій, 20 років працювати без сплати податків і ще багато чого, але ми працюватимемо в Україні, — окреслив власну позицію Віталій Ільченко.
— Так от до вашого патріотизму, який має бути прикладом для багатьох, ми пропонуємо ще цілий ряд законодавчих ініціатив, — відповів Олег Ляшко. — Вони дадуть можливості створювати робочі місця не за кордоном, а в нас. Це закон про індустріальні парки, закон про безплатне підключення енергомереж, бо ми часто тратимо космічні гроші за під’єднання до води, до світла, роками ці дозволи треба оформляти. А ще серед наших законодавчих ініціатив — п’ятирічний пільговий період зі сплати податків. Ключове — це зарплата, і як наслідок — відрахування до бюджету й Пенсійного фонду. І щоб не по закордонах вам обіцяли казкові умови, а щоб ви ці умови мали тут, вдома. Щоб тут було й відшкодування вартості затрачених ресурсів, і доступні кредити, й справедливі податки. Тоді й житимемо, як за кордоном. Не треба забувати, що в світі кожен бореться за своє місце під сонцем, за власну економіку. А якщо людина хоче інвестувати, кожен держслужбовець має за ним ходити й питати: «Що ще зробити, щоб тобі допомогти?». У нас замість цього вимагають хабарі. То ті, хто каже, «Дай хабара» — справжні шкідники, які знищують національну економіку й роблять українців бідними. Тому боротимемося з «колорадами» у владі якісною продукцією.
— Витрачаючи на будівництво підприємства, відповідно до норм законодавства, ми сплатили в місцевий бюджет 10 відсотків соціального внеску. Чи не краще було б скерувати ці кошти на розвиток виробництва?
— Я сьогодні добиваюся того, щоб скасувати цей внесок. Адже сьогодні найкращий соціальний внесок — це ті робочі місця, де люди отримуватимуть зарплату по 20, 30, 40 тисяч гривень. Про який внесок, коли ти лише створюєш підприємство й нічого не заробив, може йти мова? А потім знайди того, хто хотів би інвестувати. Переконаний, бюджети отримають у рази більше, коли запускатимуться виробництва. Заробляти слід із прибутку, а не вимивати гроші з обороту виробника. Саме такою має бути національна політика щодо інвестора.
Олег Ляшко подякував Віталію Ільченку за те, що продукція його підприємства має надзвичайну якість, і пообіцяв у подальшому всіляко сприяти у вирішенні як проблем із нечистими на руку чиновниками, так і  з ухваленням законодавчих ініціатив, направлених на розвиток підприємництва.

Антін ЗАГРЕБЕЛЬНИЙ

]]>
kray.ck@i.ua (Черкаський край) Позиція Wed, 13 Jun 2018 09:15:52 +0000
Депутати від «Самопомочі» в Черкасах: «Ми як біла ворона — за нами не стоять олігархи» http://www.kray.ck.ua/politika/pozitsija/item/19249-deputati-vid-samopomochi-v-cherkasah-mi-yak-bila-vorona-—-za-nami-ne-stoyat-oligarhi http://www.kray.ck.ua/politika/pozitsija/item/19249-deputati-vid-samopomochi-v-cherkasah-mi-yak-bila-vorona-—-za-nami-ne-stoyat-oligarhi Де взяти гроші на кращі пенсії українцям, чи можна обійтися без імпорту газу, чому на Черкащину не валять валом туристи, — відповіді на ці й інші питання цього понеділка черкащани…

— Що відрізняє «Самопоміч» від інших партій? — поцікавились у її представників на прес-конференції.
— За нами не стоять олігархи. Ми продовжуємо бути фактично тою самою «білою вороною» на глобальному українському політичному олімпі, за якою стоять звичайні громадяни і їхні інтереси, — наголосила Вікторія Войціцька, секретар Комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки. — У Верховній Раді ми опозиційна сила щодо влади, але в коаліції з людьми. І відстоюємо багато ініціатив, які повинні покращити їхнє життя. Так, у запровадженому Мінекономрозвитку рейтингу «Самопоміч» більше року посідала перші щаблі з підтримки реформаторських ініціатив, будучи при цьому формально в опозиції до влади.
Пенсійну реформу Роман Семенуха, член Комітету з питань інформатизації та зв’язку Верховної Ради, оцінив так:
— Це не реформа. З 1 жовтня, щоб стабілізувати дефіцит Пенсійного фонду, погіршили умови виходу на пенсію — коефіцієнт страхового стажу знизився з 1,35 до 1. Тим, у кого бракує страхового стажу, збільшили пенсійний вік. Реформа повинна змінювати принципи. Всі європейські нації старіючі, але нашу доганяє ще й колосальна міграція. Її каталізував безвіз. Тому в нас коефіцієнт відношення середньої пенсії до середньої зарплати в кінці цього року буде не більше 36 відсотків. Вихід — у впровадженні другого накопичувального рівня пенсійного забезпечення, коли частина пенсійних відрахувань іде на персональні рахунки громадян. Навіть ця так звана пенсійна реформа передбачає впровадження з 1 січня наступного року накопичувального рівня. Але відповідний закон не проголосований у Верховній Раді навіть у першому читанні!
— Знову зростуть тарифи на газ, а з ними опалення й гаряча вода. В той же час з 1 травня введені нові, жорсткіші правила надання субсидій. Почнеться вал неплатежів. Чого добивається влада?
— Вона хоче перекласти тягар на звичайного українця, не забезпечивши базових умов, щоб людина змог­ла платити ринкову ціну за газ. Та вона й не ринкова, а псевдоринкова — адже вибору постачальника немає, а визначення ціни — за формулою, коли нам кажуть: візьмімо вартість газу на хабі в Німеччині, додаймо витрати на транспортування в Україну, щоб завести в облгази… В ціні на газ присутні й броньовані машини, і роздуті штати та зарплати… Ви, напевне, чули про 46 мільйонів доларів бонусів, які одержить правління «Нафтогазу» у зв'язку з перемогою в Стокгольмському арбітражі над «Газпромом»? Наша мета — взагалі припинити імпортувати будь-який газ, — наголошує Вікторія Войціцька. — У радянські часи Україна видобувала його понад 60 мільярдів кубів — для себе й на продаж (зараз до 14 мільярдів). Але сьогодні комусь дуже вигідно, щоб ми залежали від імпортного газу і щоб монстр субсидій продовжував існувати, адже це схема маніпуляцій компаній-постачальників та міністерств з великим об’ємом грошей. Тому державні програми з енергоефективності й енергозбереження мізерні, і досі не створений головний інструмент, який би забезпечував прозорість соціальної політики, — єдиний реєстр отримувачів субсидій, пенсій, пільг. Щоб людям персонально на рахунки йшли живі гроші і вони могли їх заощаджувати. А не випалювати газ у повітря, боячись, що їм знизять споживчу норму.
— Які, на вашу думку, перспективи Черкащини туристичної? — поцікавились журналісти у Анни Романової, секретаря Комітету з питань сім’ї, молодіжної політики та спорту.
Пані Анна назвала головну сьогоднішню перешкоду для потенційного туриста: чим добратися? На Черкащині дороги є, але їздити по них неможливо. Є Дніпро, але пасажирські судна не курсують. Є аеропорт, але не працює. Є залізниця, але основний її вузол не в Черкасах, а в Смілі. Також зазначила, що деякі представники влади на місцях екскурсантів називають туристами. Проте яка вигода від екскурсантів — вони тут не ночують, а то й зі своїми бутербродами приїжджають, лише навантаження на дороги? В той же час туризм з метою побувати на цікавих об’єктах, в історичних місцях, пізнати природу, побут, традиції регіону, туризм з метою відпочинку, оздоровлення, спорту може закрити нішу місцевого безробіття. Так, це удача, коли в край приходить промисловий інвестор, але сучасне підприємство — автоматизоване, роботизоване. Щоб «зайва» молода робоча сила не мігрувала кудиінде, жодна сфера не «вбере» її так, як туризм: забезпечуючи готелі, кафе, транспорт, розваги, послуги з оздоровлення.    
Область повинна активно добиватись ремонту доріг, користуючись тим, що в країні цього року запрацював державний дорожній фонд фінансування ремонту і будівництва автомобільних доріг. Проте автошляхи в державі треба розвантажити (скажімо, в Румунії 20 відсотків вантажів транспортують по річках) — і  «Самопоміч» має ряд законопроектів для цього.

Лариса СОКОЛОВСЬКА

]]>
kray.ck@i.ua (Черкаський край) Позиція Fri, 08 Jun 2018 07:05:20 +0000
Екологія майбутнього залежить від сьогодення http://www.kray.ck.ua/politika/pozitsija/item/19239-ekologiya-maybutnogo-zalezhit-vid-sogodennya http://www.kray.ck.ua/politika/pozitsija/item/19239-ekologiya-maybutnogo-zalezhit-vid-sogodennya Мальовнича Черкаська область славиться своїм Канівським природним заповідником та Національним дендрологічним парком «Софіївка», яку виправдано називають перлиною садово-паркового мистецтва. Цей регіон має сприятливі кліматичні умови. Він багатий на рослинний і…
Чимало водних ресурсів Черкащини потерпає від нестачі справних очисних споруд та роботи каналізаційних мереж житлово-комунального господарства. Однак основними джерелами забруднення води, як і повітря, лишаються промислові підприємства. Протягом останніх років знизилися викиди в атмосферу. Однак це, ймовірніше, через зменшення обсягів виробництва та нестабільну роботу більшості підприємств, аніж через впровадження екологічних заходів.
Не додає позитиву екологічній ситуації й велика кількість автомобілів, а також поводження людей з побутовими відходами. На жаль, жителі області не усвідомлюють, що сміття необхідно сортувати, переробляти й елементарно не викидати будь-де. Через це в лісосмугах та на берегах водойм досі бачимо купи сміття.
Та не все, як кажуть, так погано. Наприклад, у місті Черкаси в найбільш популярних місцях для відпочинку встановили урни для роздільного сортування сміття. Контейнери зеленого кольору призначені для скла, жовтого — для пластику, сірого — для змішаних відходів. Тож тепер містяни та гості можуть подбати про чистоту в своєму місті.
А щоб менше потрапляло шкідливих речовин у повітря та воду, підприємствам необхідно встановлювати системи контролю викидів продуктів згорання та освоювати більш ефективні та екологічно безпечні технології, зокрема переорієнтуватись на альтернативну енергетику.
Керівник соціальних проектів МХП Ірина Ванникова переконана, що не лише промислова індустрія повинна дбати про чистоту довкілля. Про це вона написала на своїй сторінці у Facebook.
«Кожна людина не лише може, а повинна вносити свою частинку в збереження природи. Особисто ви, той, хто читає цей пост, можете відмовитись викидати, де йому заманеться, паперові обгортки від цукерок чи недопалки. Однак, для цього треба зробити найважче — змінити самого себе. У школах дітей навчають викидати сміття лише в призначених для цього місцях, економно використовувати воду тощо. То чому ж ми не хочемо цьому вчити власним прикладом? Ми відповідальні за той світ, у якому в майбутньому житимуть наші діти, а тому повинні робити все для його очищення та збереження. А головне — бути взірцем наслідування для своїх нащадків», — написала Ірина Ванникова.
Кожен із нас може бути екологом, у цьому допомагають і новітні технології. Наприклад, компанія «Google Україна» в Черкасах створила проект «Цифрове перетворення Черкаської області». У його рамках діє Інтерактивний реєстр екологічних проблем Черкаської області. Так, на карті регіону можна не тільки побачити найбільш серйозні порушення в цій сфері, але й самостійно додати інформацію про проблему в своїй місцевості, повідомляє офіційний блог «Google Україна». Тож давайте дбати про чисте майбутнє зараз, не відкладаючи це на потім.

]]>
kray.ck@i.ua (Черкаський край) Позиція Wed, 06 Jun 2018 09:20:05 +0000
Шпола оновлюється завдяки співпраці влади і бізнесу http://www.kray.ck.ua/politika/pozitsija/item/19238-shpola-onovlyuetsya-zavdyaki-spivpratsi-vladi-i-biznesu http://www.kray.ck.ua/politika/pozitsija/item/19238-shpola-onovlyuetsya-zavdyaki-spivpratsi-vladi-i-biznesu Кожен житель міста чи села хоче бачити свій населений пункт оновленим і доглянутим. І шполяни — не виключення.
За останні роки Шпола значно оновилася, як кажуть про людину, помолодшала. На багатьох вулицях вперше з’явилося асфальтне покриття, тротуари засяяли новенькою плиткою, а місця відпочинку розквітли сотнями і тисячами квітів.
У Шполі, як і в інших населених пунктах Шполянської ОТГ, до поліпшення благоустрою долучається не лише влада, а й державні організації та приватний бізнес.
Торік з’явився новий тротуар на території від ресторану «Україна» до перехрестя вулиць Соборної і Лозуватської завдяки приватному бізнесу та сприянню міської влади.
Нині в місті завершують укладати бруківку на тротуарі біля відділень «ПриватБанку» й «Ощадбанку». За спонсорські кошти, які надали банківські установи, закупили приблизно 400 квадратних метрів плитки. Міська ж рада Шполянської ОТГ виділила на благоустрій приблизно 200 тисяч гривень. Після завершення робіт оновленими стануть 500 квадратних метрів пішохідної зони.
Подарунок представники влади та бізнесу зробили не лише пішоходам, а й автомобілістам. Так, у спільному проекті не лише оновлення тротуару, а й облаштування стоянки для транспорту біля «ПриватБанку».
На часі — ремонт вулиці Волонтерської, яка прилягає до Соборної. Тож незабаром там з’явиться і новий пішохідний перехід зі зручними з’їздами для людей з обмеженими фізичними можливостями та дитячих візочків.
Керівник соціальних проектів МХП Ірина Ванникова на своїй сторінці у Facebook зазначила, що Шполянська ОТГ — це чудовий приклад того, як об’єднання в громади покращує життя своїх жителів.
«Завжди приємно бачити, як громади, які не побоялися децентралізації, активно впроваджують важливі інфраструктурні проекти. Страх влади і людей брати на себе відповідальність за майбутнє є шляхом в нікуди, адже втрачається дорогоцінний час, а подекуди і гроші. Об’єднання — це важливий крок, який має відбуватись виважено. Однак не варто затягувати із створенням ОТГ, бо це майбутнє, яке можна будувати вже», — написала Ірина Ванникова.
Населені пункти Шполянської громади оновлюються. Сподіваємося, що за літо з’явиться чимало хороших новин із різних куточків ОТГ про дороги й тротуари, вигоди для жителів і гостей. Тож чекатимемо на приємні звістки.

]]>
kray.ck@i.ua (Черкаський край) Позиція Wed, 06 Jun 2018 09:17:41 +0000
У День захисту дітей Ірина Ванникова відвідала Катеринопіль http://www.kray.ck.ua/politika/pozitsija/item/19237-u-den-zahistu-ditey-irina-vannikova-vidvidala-katerinopil http://www.kray.ck.ua/politika/pozitsija/item/19237-u-den-zahistu-ditey-irina-vannikova-vidvidala-katerinopil Щороку в Міжнародний день захисту дітей прийнято влаштовувати для них свято. Однак, як зазначила на своїй сторінці у Facebook керівник соціальних проектів МХП Ірина Ванникова, піклуватись та захищати права малюків…
Першого червня в місті Катеринопіль відбувся концерт «Ми діти твої, Україно!», на якому всіх присутніх радували виступами дитячі хореографічні колективи та юні вихованці вокальних гуртків. З вітальним словом до гостей та присутніх у залі районного будинку культури звернулися депутат обласної ради Олександр Коваленко та голова районної державної адміністрації Ольга Ніколенко.
З особливою місією на свято до Дня захисту дітей прибула керівник соціальних проектів МХП Ірина Ванникова. Вона в рамках ХIII районного фестивалю «Паростки майбуття» нагороджувала юних переможців інтелектуальних та творчих конкурсів і змагань спеціально затвердженими для цього грошовими преміями від МХП. На своїй сторінці в соцмережі вона написала, що діти — це не лише наше майбутнє, це наше життя, продовження нас. Тому за шаленим темпом не варто забувати приділяти їм увагу, власним прикладом навчати як жити і, звісно, постійно дарувати свою любов. Також Ірина Ванникова зазначила, що була приємно вражена виставкою майстрів народної творчості.
«Велике розмаїття вишитих рушників, різьблені вироби з дерева, яскраві ляльки-мотанки та чудові картини — це лише короткий перелік робіт, представлених на виставці. Ще раз переконалась, що наша держава багата майстрами, виробами яких ми можемо і повинні пишатись. А допоки в нашій Україні зростають такі творчі та обдаровані діти, то ми маємо майбутнє! Нехай Господь та янголи оберігають їх від негараздів! Миру та любові!» — прокоментувала подію керівник соціальних проектів МХП.
А напередодні свята Ірина Ванникова завітала до селища Лисянка. Там ввели в бойовий розрахунок новий пожежний автомобіль. Керівник соціальних проектів МХП Ірина Ванникова разом із начальником Управління ДСНС України у Черкаській області, генерал-майором служби цивільного захисту Віктором Гвоздем та головою Черкаської обласної ради Олександром Вельбівцем привітала місцевий відділ ДСНС із цією надзвичайною подією та подарувала районному сектору ДСНС офісну техніку.
«Безпека людей — це дуже велика відповідальність, вона лягає на плечі працівників служби з надзвичайних ситуацій, яких я називаю янголами-охоронцями. Їм доводиться попереджати біду, аби не боротися потім із її наслідками. Тож бажаю, щоб у кожного з них був власний ангел, завдяки якому вони живими та неушкодженими повертатимуться до своїх рідних. Робота цих мужніх чоловіків, які борються з вогнем та рятують людей, надзвичайно важка та небезпечна. Щиро бажаю їм здоров’я, миру та безпечної служби. І, як кажуть самі пожежники, нехай рукави будуть завжди сухими!» — зазначила на своїй сторінці у Facebook Ірина Ванникова.
Літо для дітей — це період радості та відпочинку, на який вони заслужили. Тож нехай воно буде сповнене веселощами, сміхом та цікавими пригодами. А ми, дорослі, будемо дбати про те, аби дитячий відпочинок був повноцінним і безпечним!

]]>
kray.ck@i.ua (Черкаський край) Позиція Wed, 06 Jun 2018 09:16:04 +0000