П'ятниця, 14 вересня 2018 15:43

Депутати не підтримали зміни у перспективний план формування громад

Автор 
Про внесення змін до перспективного плану формування територій громад Черкаської області доповідав на пленарному засіданні сесії заступник голови облдержадміністрації Ярослав Березань.

Під час розгляду питання до депутатів обласної ради звернулися делегації Драбівського, Чигиринського і Канівського районів із проханням не голосувати за цей варіант, тому що інтереси їхніх громад не враховані. А жителі Сагунівки Черкаського району вражені, що своїх пропозицій взагалі не побачили в плані.

У бурхливому обговоренні гострого питання виступили голова облради Олександр Вельбівець, голова ОДА Юрій Ткаченко, депутати з різних регіонів краю. Зрештою, обранці так і не ухвалили зміни. Звучали пропозиції з цього питання скликати позачергову сесію.

— Процес створення нових ОТГ передбачає включення їх до перспективного плану, який затверджує обласна рада, — прокоментував ситуацію директор Черкаського центру розвитку місцевого самоврядування Сергій Слинько. — Зміни до перспективного плану стосувалися в першу чергу початку діяльності на Черкащині 24 нових громад та приєднання 8 сіл до ще 4 громад, уже існуючих — що у підсумку отримають більші можливості для свого розвитку. Громади пройшли до цього великий шлях — у кожному з 86 населених пунктів утворених громад відбулося щонайменше по 2 масштабних громадських обговорення та 3 сесії місцевих рад. Наш центр провів значну попередню роботу, допомігши громадам із попередніми розрахунками їх фінансової спроможності. Всі депутати отримали повний комплект розрахунків. Доходи ОТГ, передбачені у проекті, зростають у середньому у 2,6 раза. Це відбувається за рахунок передачі додаткових доходів, а саме — 60% ПДФО, освітньої та медичної субвенцій, базової дотації та інших доходів. А це в свою чергу може бути реалізовано в разі визнання спроможними громадами Кабміном, де рішення приймається на основі перспективного плану.

Радник з питань децентралізації центру Сергій Гончар вважає, що не підтримавши процес створення нових громад на Черкащині, депутати позбавили їх можливості отримати бюджетну самостійність, державну підтримку та інші можливості для розвитку, які отримують створені ОТГ.


Додати коментар