ЖКГ — Черкаський край http://www.kray.ck.ua Fri, 19 Oct 2018 16:28:50 +0000 Joomla! 1.5 - Open Source Content Management uk-ua Директора CУБу притягнуто до адміністративної відповідальності за порушення вимог антикорупційного законодавства http://www.kray.ck.ua/ekonomika/jkg/item/19838-direktora-cubu-prityagnuto-do-administrativnoyi-vidpovidalnosti-za-porushennya-vimog-antikoruptsiynogo-zakonodavstva http://www.kray.ck.ua/ekonomika/jkg/item/19838-direktora-cubu-prityagnuto-do-administrativnoyi-vidpovidalnosti-za-porushennya-vimog-antikoruptsiynogo-zakonodavstva Органи прокуратури області принципово відстояли свою правову позицію під час судового розгляду справи про адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією, за ч.ч. 1, 2 ст. 172-7 (порушення вимог щодо запобігання та…

Установлено, що посадовець, не повідомивши безпосереднього керівника, вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів щодо закупівлі упродовж 2017 року електрообладнання у свого сина.

За принципової позиції прокурора Придніпровським районним судом м. Черкаси 18.10.2018 директора комунального підприємства визнано винуватим у вчиненні інкримінованих правопорушень та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу розміром 3 400 грн. На цей час рішення не набрало законної сили.

Про це інформує прес-служба прокуратури Черкаської області

 

]]>
kray.ck@i.ua (Черкаський край) ЖКГ Thu, 18 Oct 2018 09:23:08 +0000
Фахова підтримка для ОСББ http://www.kray.ck.ua/ekonomika/jkg/item/19835-fahova-pidtrimka-dlya-osbb http://www.kray.ck.ua/ekonomika/jkg/item/19835-fahova-pidtrimka-dlya-osbb Три роки тому ГС «Агенція підтримки підприємництва та інвестицій» розпочала проект «Центр підтримки ОСББ», метою якого стала практична допомога керівникам об’єднань співвласників багатоквартирних будинків та житлово-будівельних кооперативів у вирішенні багатьох…

Від юридичного та бухгалтерського супроводу діяльності ОСББ та ЖБК до вирішення організаційних, господарських питань — діапазон допомоги  агенції співвласникам багатоповерхівок надзвичайно широкий. А наскільки ефективно по всіх цих напрямках працюють її фахівці свідчить уже те, що понад сто з двохсот новостворених ОСББ у Черкасах періодично користуються послугами цієї громадської спілки, а 50 — на постійній основі.
— Проблем із ОСББ та ЖБК, — говорить директор Агенції підтримки підприємництва та інвестицій, голова Громадської ради при Черкаській ОДА Євгеній Глєбов, — надзвичайно багато. Зважаючи ж на те, що держава самоусунулася від їх вирішення, а управлінський досвід у керівників багатоквартирних будинків здебільшого відсутній, то й починати їм доводиться, по суті, «з нуля». Перші труднощі виникають уже на етапі створення ОСББ, коли рішення установчих зборів за поданням незгодних з ними скасовуються в судах. І такі випадки непоодинокі. Далі — ще більше. Як вплинути на боржників, забезпечити підготовку будинку до опалювального сезону, провести ремонти, укласти договори з підрядними організаціями, розробити кошторис, оформити звітну документацію і т.д. — усе це потребує юридичних, бухгалтерських, технічних та інших знань. І наші спеціалісти з усіх цих питань надають керівникам практичну допомогу.
Окрім того асоціація проводить також для управлінських структур різної форми комунальної власності безкоштовні семінари, тренінги, круглі столи тощо. Днями, приміром, відбулася робоча зустріч із керівниками об’єднань співвласників багатоквартирних будинків та ЖБК. Йшлося про підвищення експлуатації та утримання житлових будинків, оптимізацію енерговитрат, покращення роботи ліфтового господарства, диспетчеризацію обслуговування, облаштування будинків пристроями та засобами забезпечення контролю доступу в під’їзди та на прибудинкові території, підготовку необхідної документації на отримання державного відшкодування по програмі «Теплий дім» та участь у програмі співфінансування капітальних ремонтів із Черкаською міською радою. Розглядалася також низка інших, важливих для життєдіяльності багатоквартирних будинків питань, відповіді на які дали голова громадської спілки «ОСББ Черкащини» Олександр Клиновий, керівники підприємств, провідні спеціалісти обласного центру.

Наталя Віргуш

]]>
kray.ck@i.ua (Черкаський край) ЖКГ Wed, 17 Oct 2018 12:39:22 +0000
Черкасиводоканал — з хлором http://www.kray.ck.ua/ekonomika/jkg/item/19821-cherkasivodokanal-—-z-hlorom http://www.kray.ck.ua/ekonomika/jkg/item/19821-cherkasivodokanal-—-z-hlorom На комунальному підприємстві «Черкасиводоканал» поповнили запаси хлору. Як повідомляє сайт підприємства, загрози безперервному водопостачанню більше немає.

Як відомо, у червні єдиний виробник хлору в Україні «Дніпроазот» призупинив роботу у зв᾽язку зі збитковістю. Після перезапуску монополіст підвищив ціни на дезінфектор у кілька разів.

Як розповів головний технолог підприємства Олександр Гончаренко, будівництво власного заводу з виготовлення низькоконцентрованого гіпохлориту натрію дозволить «Черкасиводоканалу» отримати автономію від виробника та вдвічі здешевити вартість хлору. Будувати об᾽єкт планують за кошти Світового банку. Подібні міні-заводи вже успішно діють у провідних містах України.

]]>
kray.ck@i.ua (Черкаський край) ЖКГ Tue, 16 Oct 2018 07:55:22 +0000
Коли відремонтують вулицю Центральну в Чорнобаї? http://www.kray.ck.ua/ekonomika/jkg/item/19711-koli-vidremontuyut-vulitsyu-tsentralnu-v-chornobayi? http://www.kray.ck.ua/ekonomika/jkg/item/19711-koli-vidremontuyut-vulitsyu-tsentralnu-v-chornobayi? Жителі Чорнобаїв ждуть снігу: принаймні випаде і «запломбує» ями й вибоїни на центральній вулиці селища та поприкриває недоробки. Епопея з ремонтом цієї вулиці тягнеться ще з позаторішнього.

Після відкритих торгів у системі електронних закупівель «Прозоро» 4 жовтня 2016 року селищна рада Чорнобаїв підписада договір на ремонт дорожнього покриття на вулиці Центральній  з переможцем тендеру  ПП «Черкасиінтерстрой». На вибір підрядника жодного впливу ні селищна рада, ні депутати не мали. Ремонт дороги  почався у передбачені договором строки. Та невдовзі підрядник став затягувати процес, з’явились проблеми з підписанням документації, переказом коштів.

Згідно з умовами, мався виконати ремонт  двох ділянок: від райдержадміністрації до відділення казначейства та біля універмагу. Для цього було надано аванс в розмірі 50% вартості  — понад 2 мільйони гривень.  Було укладено перший вирівнювальний шар асфальту на обох ділянках та встановлено бордюрні камені. Є акти виконаних робіт. Біля універмагу вирівнювальний шар зруйнувався через місяць після укладання… За що селищна рада пред’явила претензії, а підрядник зобов’язався  усунути недоліки  за власний рахунок, але цього не зробив.

У селищному бюджеті залишилось понад 3 мільйони гривень, передбачених на ремонт Центральної. 31 серпня 2018 року закінчився термін договору з підрядником. Селищна рада підготувала  позовні заяви  до суду на ПП «Черкасиінтерстрой» про невиконання умов договору, зобов’язань щодо усунення недоліків. Використати кошти з депозиту та розпочати ремонт у селищної ради не вийде згідно з чинним законодавством, яким передбачено проведення   нового тендеру. Потрібна  повторна процедура відкритих торгів, але вже з новими розцінками на роботи і матеріали. Процедуру відкритих торгів  можна буде розпочати лише після рішення суду. Залишається лише сподіватися, що з винесенням рішення не затримається справа в суді та що тендер виграє добросовісний підрядник.

Валентина Андрійченко

]]>
kray.ck@i.ua (Черкаський край) ЖКГ Wed, 19 Sep 2018 08:27:45 +0000
Золотоноші «світить» субвенція ЄС http://www.kray.ck.ua/ekonomika/jkg/item/19706-zolotonoshi-svitit-subventsiya-es http://www.kray.ck.ua/ekonomika/jkg/item/19706-zolotonoshi-svitit-subventsiya-es У Золотоноші побувала німецька делегація, яка планує впроваджувати екологічний проект з вирішення сміттєвої проблеми в місті. На полігоні твердих побутових відходів побачили проблему на власні очі.

Золотоношу розглядають як перше місто в Україні, куди можна спрямувати екологічну субвенцію Євросоюзу. У складі делегації прибув мер міста Плацен Ральф Обердорфер разом з професором і керівником організації, яка утилізує сміття і розробляє екологічні заходи в ЄС.

До речі, цього року Золотоніська спеціалізована школа-інтернат почала впроваджувати свій екологічний проект. А саме — сортувати сміття і завдяки реалізації вторсировини на цьому заробляти. Для цього адміністрація придбала два контейнери — для паперу і пластику.

Валентина Андрійченко

]]>
kray.ck@i.ua (Черкаський край) ЖКГ Wed, 19 Sep 2018 07:39:21 +0000
Збирати сміття гамузом, а потім сортувати планують у Черкасах http://www.kray.ck.ua/ekonomika/jkg/item/19647-zbirati-smittya-gamuzom-a-potim-sortuvati-planuyut-u-cherkasah http://www.kray.ck.ua/ekonomika/jkg/item/19647-zbirati-smittya-gamuzom-a-potim-sortuvati-planuyut-u-cherkasah У Черкасах хочуть менше сміття заривати в землю — з таким благим наміром проектують новий полігон для захоронення твердих побутових відходів. Яким чином хочуть зменшити «купу», журналісти почули на робочій…

Як повідомили чиновники, нове сміттєзвалище будуватимуть на території Руськополянської сільради. Особливість його в тому, що на площі 4,2 гектара, крім 15-метрової завглибшки чаші полігону з ізольованим дном, будуть об’єкти другої черги: очисні споруди для рідини — фільтрату (якого набиратиметься близько 15 кубометрів, зі старого й нового полігонів), протипожежні трубопроводи по периметру та — увага! — зона складування відходів і дві сміттєсортувальні лінії. Сортування повинне збільшити строк служби полігону з 3,5 року удвічі.

Дежа в’ю: пригадується, добрих років десять тому журналістам уже й той ангар, де буде сортувальна  лінія, нагорі біля території діючого черкаського полігону демонстрували, і де хто з сортувальників стоятиме, показували. Та не здійснилося… Зате за цей час укріпилося в місті відокремлене збирання пластику й скла, за міськрадою стоїть контейнер для батарейок і ртутних ламп. Є наполегливі, попри все, спроби привчити перехожих викидати сміття в урни різного кольору й призначення.

Та повернімося до наради. Вартість об’єктів другої черги попередньо — 93 мільйони гривень, зокрема ліній сортування — близько 15 мільйонів, повідомив директор департаменту архітектури та містобудування Артур Савін.

Директор львівської компанії «Хаммель-Україна», яка виграла тендер на проектування другої черги полігону, Михайло Куценко, попередив, що сортувальна лінія прийматиме лише побутові відходи. Інші — великогабаритні, відходи озеленення, будівництва, промисловості — також можна переробляти: розбирати, сортувати, подрібнювати, поставивши відповідне обладнання. Те, що може згоріти, піти по другому колу в ужиток, не повинне закопуватися в землю.

Сортувальна ж лінія (планують поставити одну, а потім, врахувавши особливості її роботи, другу) передбачає, що відбиратиметься 8-10 відсотків ваги сміття, але хоч воно легке, та по об’єму це — 50 і більше відсотків. Як показує практика інших міст, з 3-4 хур після сортувальної лінії назад на чашу котловану їде одна наповнена машина, зауважив Михайло Куценко. Механізовано відбиратиметься чормет і механізм же розриватиме сміттєві пакети. Решта — вручну. Додаватиме клопотів бите скло. А також львівський проектант висловив утопічне побажання, щоб черкасці сортували сміття на «сухе-мокре»…

«Хаммель-Україна» — товариство українсько-німецьке. А що ж у самій Німеччині? Сміття тут збирають роздільно. І добре б перейняти саме цей досвід, який нікого не змушує ритися в жижі з чортбатьказначого.

Що куди з побутових відходів викидати, німецькі діти привчені змалечку. Для всього різні місткості: органіка — в чорний ящик для сміття. І його за персональним календарем (який приходить поштою і висить у кожному домі) в певний день тижня треба виставити край дороги, щоб забрала комунальна служба. Папір та картон забирають раз на місяць — для нього синій контейнер. У жовтий поліетиленовий мішок (його забирають раз на два тижні) можна вкидати металеві консервні банки, пробки, фольгу, вакуумні пакети з-під напоїв, поліетиленові кульки й пакети, тюбики, пляшки з-під миючих засобів, пластикові коробки з-під маргаринів, молочного, джемів, фасувальну тару, в якій магазини продають городину. Вкинув щось не те — забирай назад, сортуй. У дворах багатоповерхівок для упаковки — жовтий контейнер. Все інше роздільно, але бувають контейнери і для несортованого. А меблі, які відслужили, у Боні, наприклад, раз на три місяці виставляють на вулицю.

Для пластикових пляшок є два шляхи з дому. Один — у магазин, якщо на пляшці є значок, що це обмінна тара. Тоді при купівлі такого ж напою вартість пляшки з ціни вирахують. Другий — збирай і сам вивозь на так звані рециклійні майданчики. На таких майданчиках стоять десятки контейнерів, і кожен лише для певного виду відходів. Більшість з них можна утилізувати тільки платно. Сюди можна вивезти меблі, будівельні відходи, каміння, апаратуру, електролампи, одяг. Непридатні ліки — в аптеку. Батарейки — в магазини техніки.

Приймаючи відходи органічні, кухонні, садівництва, німецькі комунальники закладають їх у компостні кагати — пересипані землею, з додаванням добрив, вони два роки лежать і «дозрівають». Їм проводять аерацію, а воду, яка стікає з компостного майданчика вниз у басейн, за допомогою насоса повертають у кагати. В результаті на виході готовий продукт — дуже «смачний» на вигляд чорнозем, який дорого коштує.

Звичайно, краще щось пробувати робити, аніж тупо заривати відходи в землю. Але чи не доцільніше міській владі Черкас впроваджувати й далі елементи сортування сміття вдома, а не потурати психології міщанина «А я так звик!» і викидати мільйони на обслуговування цієї звички?

Лариса СОКОЛОВСЬКА

 

 

 

]]>
kray.ck@i.ua (Черкаський край) ЖКГ Mon, 03 Sep 2018 09:42:19 +0000
Черкасці чадіють від невивезеного сміття — підрядник не встигає http://www.kray.ck.ua/ekonomika/jkg/item/19521-cherkastsi-chadiyut-vid-nevivezenogo-smittya-—-pidryadnik-ne-vstigae-yogo-vivoziti http://www.kray.ck.ua/ekonomika/jkg/item/19521-cherkastsi-chadiyut-vid-nevivezenogo-smittya-—-pidryadnik-ne-vstigae-yogo-vivoziti У Черкасах деякі сміттєві баки з дня у день стоять переповнені. Спекотна погода сприяє гриттю побутових відходів та смердючих калюж навколо місць де стоять сміттєві баки.

 

Як стало відомо, підрядна організація "Умвельт" не встигає вивозити сміття. Посилаються на занизькі (на думку підрядників) тарифи та брак техніки.

Про проблему знає і перший заступник директора КП "Черкаська служба чистоти" Олександр Савенко, пише "ІнфоМІСТ".

– Це пов’язано з тим, що тарифи занизькі і підрядник не може так працювати. У них не вистачає коштів на ремонт автомобілів, на придбання нової техніки, – зазначив Олександр Савенко.

Нині у місті працює сім одиниць техніки. Але цього замало для вивезення того обсягу сміття, який зазначений у заявці на місяць.

– Підприємство не може впоратися із заявкою на місяць. Відсотків 20 сміття не встигає вивезти, – повідомив чиновник. – У суботу та неділю були проблеми із вивезенням сміття у приватному секторі, зокрема в мікрорайоні Дахнівка, учора – в Південно-Західному районі.

]]>
kray.ck@i.ua (Черкаський край) ЖКГ Wed, 01 Aug 2018 07:53:00 +0000
Службових осіб ТОВ «Смілаенергоінвест» обвинувачують у привласненні більш як 22 мільйонів гривень http://www.kray.ck.ua/ekonomika/jkg/item/19516-sluzhbovih-osib-tov-smilaenergoinvest-obvinuvachuyut-u-privlasnenni-bilsh-yak-22-milyoniv-griven http://www.kray.ck.ua/ekonomika/jkg/item/19516-sluzhbovih-osib-tov-smilaenergoinvest-obvinuvachuyut-u-privlasnenni-bilsh-yak-22-milyoniv-griven Прокуратурою Черкаської області скеровано до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні за обвинуваченням керівника (засновника) теплопостачального підприємства м. Сміла та його колишнього директора у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст. 27…

 

Слідством установлено, що службові особи, діяльність яких пов’язана з наданням послуг у сфері теплопостачання в м. Сміла Черкаської області, в порушення вимог чинного законодавства з питань удосконалення схем розрахунків за використану електроенергію та природний газ, а також розподілу коштів, що надходять на поточні рахунки із спеціальним режимом використання для проведення розрахунків з постачальником природного газу, на підставі фіктивних договорів перераховували кошти на розрахункові рахунки свого засновника та рахунки інших підконтрольних юридичних осіб, унаслідок чого позбавили ПАТ «Державний ощадний банк України» можливості перерахувати зазначені кошти за спожитий товариством газ Публічному акціонерному товариству «Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України», чим завдали інтересам держави збитки на більш як 22 млн. 600 тис. грн.

ТОВ «Сміла Енергоінвест»

Нагадаємо, досудове розслідування в указаному кримінальному провадженні розпочато за матеріалами управління захисту економіки в Черкаській області департаменту захисту економіки Національної поліції України та здійснювалося слідчим управлінням головного управління Національної поліції в Черкаській області під процесуальним керівництвом працівників прокуратури Черкаської області.

Довідково: за вчинене кримінальне правопорушення особам загрожує від 7 до 12 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років та з конфіскацією майна.

Про це інформує прес-служба прокуратури Черкаської області

]]>
kray.ck@i.ua (Черкаський край) ЖКГ Tue, 31 Jul 2018 08:52:05 +0000
Лічильник тепла — кожному «колгоспу» http://www.kray.ck.ua/ekonomika/jkg/item/19355-lichilnik-tepla-—-kozhnomu-kolgospu http://www.kray.ck.ua/ekonomika/jkg/item/19355-lichilnik-tepla-—-kozhnomu-kolgospu Найкращі показники оснащеності будинків лічильниками тепла — у Черкаській області: 97,6 відсотка. На другому місці Хмельницька, на третьому — Київ, зазначив міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

Торік в Україні вступив у дію закон про комерційний облік комунальних послуг. Він, зокрема, визначає, що у серпні 2018 року усі житлові будинки, приєднані до централізованого теплопостачання, мають бути оснащені будинковим лічильником тепла.

Цей прилад обліку справді на крок наближує до справедливої ціни спожитого енергоресурсу. Відгуки черкасців — жителів будинків, де вже стоять такі лічильники, різні. «Цієї зими з лічильником була відчутна економія вартості тепла. Але ми одержували субсидію, тож просто менше покривала держава». «Наш лічильник часом виходив з ладу, а разом з ним зникало й тепло». «Хотілося б, щоб одночасно з лічильником встановлювали систему регулювання подачі тепла».

Ті, в чиїх квартирах стоять індивідуальні лічильники тепла, хотіли б не будинкового приладу обліку, а вдосконалення системи поквартирного обліку тепла, з автоматизованою передачею даних.

Тим часом у багатьох будинках Черкас (наприклад, у митницьких десятиповерхівках) з вертикальною розводкою встановлення поквартирних лічильників неможливе — а отже, й індивідуальне споживання, економія. А всім відповідати однаковою мірою за справи «в колгоспі» — учорашній день.

]]>
kray.ck@i.ua (Черкаський край) ЖКГ Mon, 02 Jul 2018 13:17:05 +0000
Нарахування пені на компослуги відстрочили http://www.kray.ck.ua/ekonomika/jkg/item/19232-narahuvannya-peni-na-komposlugi-vidstrochili http://www.kray.ck.ua/ekonomika/jkg/item/19232-narahuvannya-peni-na-komposlugi-vidstrochili Нововведення закону "Про житлово-комунальні послуги", який мав набути чинності 10 червня, - сюрприз для багатьох.

 

Так, він гласить, що відтепер усі повинні платити за лічильниками, постачальник має право лічильники перевіряти — споживач зобов'язаний  впускати до свого житла надавачів комунальної послуги. Постачальнику дозволили відключати послугу, якщо споживач не платить. Попередити про це треба за 30 днів. А от якщо постачальник надає неякісні послуги, він зобов'язаний сам перерахувати їхню вартість. Наприклад, температура в опалюваній квартирі має становити +20 градусів. За кожен градус нижче норми суми в платіжках мають скорочуватися на 5%. Якщо ж у квартирі менше 12 градусів тепла, платити за опалення не потрібно.

Вводиться пеня в розмір 0,01% від суми боргу за компослуги за кожен день прострочення, починаючи з 21 числа. Компанії, які продають тепло, воду та електроенергію, мають право подавати в суд на боржника. І якщо борг великий, виконавча служба може заарештувати в рахунок заборгованості майно, в тому числі квартиру.

Обслуговувати будинок може управитель, а не ЖЕК. Після набуття чинності закону про ЖКП всі жителі багатоквартирних будинків повинні будуть в тримісячний термін вибрати собі управителя або створити ОСББ.

Можуть ввести абонплату на воду і опалення. Визначити розмір абонплати ще має уряд, проте чиновники досі цього не зробили. Загалом щоб закон повноцінно запрацював, Кабмін повинен розробити і затвердити ще 11 документів.

Проте нові правила оплати ЖКП з ініціативи Кабміну можуть перенести:  набуття чинності законом "Про житлово-комунальні послуги" (ЖКП), намічене на 10 червня, відкладено на 2019 рік. Принаймні так повідомляють у профільному комітеті Верховної Ради, пише «Сьогодні». Причина — не готові підзаконні акти.

А от пеню повинні ввести з 1 січня 2019 року, незалежно від того, чи буде перенесене набуття чинності закону про компослуги.

]]>
kray.ck@i.ua (Черкаський край) ЖКГ Mon, 04 Jun 2018 08:39:16 +0000